• Коли життя в радість. Рецепт від лікаря-клоуна. Фоторепортаж

  • Субота, 3 липня 2010 року
- Мене неначе вдарило блискавкою - і я вирішив, що буду абсолютно щасливий протягом усіх днів мого життя. І я щасливий вже 47 років, - заявив 65-річний лікар-клоун Петч Адамс із Вашингтона на своєму авторському семінарі «Коли життя в радість».

18 червня в московському готелі "Катерина-Сіті" Петч розповів про те, як відкрити в собі хвилюючу можливість - жити кожен день  у радості. Цей семінар він проводить протягом 25 років, його чули люди, які живуть  у 60 країнах світу. З росіянами автор поділився своїм досвідом вперше.

- Я став лікарем 40 років тому. Я сімейний лікар, - каже Петч. - Моя перша співбесіда з пацієнтом триває 4 години. Я вважаю його своїм особистим другом. Спілкуючись з пацієнтами протягом всього життя, я зрозумів, що тільки 5% пацієнтів знають, що таке бути щасливим кожен день. Менше 3% нашого населення мають щось схоже на самооцінку. В середньому, стандартний пацієнт ненавидить себе, свою роботу і свій шлюб. І це нормальний стан дорослого американця.

Чому в цьому світі все так сумно? На думку лікаря, проблема - у прийнятій в сучасному суспільстві системі цінностей, яка спирається на гроші та владу. І саме через це людство живе в парадигмі болю.

- Ми обожнюємо біль і страждання, - стверджує він. - Перші записані літописи людської історії (Геродот, Горацій) - про війни, про переможців, і про те, як програли нападаючим. Найбільший тріумф страждання - це ЗМІ. У перших заголовках - щоденна інформація про вбивства, катастрофи, всілякі трагедії. Тому що краще за все продаються саме погані новини. В історії ніколи не було газети, яка була б присвячена хорошими новинами.

Лікар Петч також зазначив, що основні теми ХХ століття - самотність і безглуздість. Він підкреслив, що більшість його пацієнтів самотні. Здавалося б, непросто бути самотнім, коли тебе оточує стільки людей. Але люди примудряються. І це відбувається скрізь - по всьому світу.

 - Величезна кількість людей у нашій країні приймають пігулки, - продовжив Петч. - Їх ніхто не вчить гумору або нападам радості. Їх ніхто не вчить любити природу чи мистецтво. Можна вийти на вулицю, лягти на траву, подивитися на небо і розслабитися. Вам не потрібна пігулка - потрібно просто розслабитися.

Автор звернув увагу й на те, що в якому б-то не було куточку Земної кулі, постійно йдуть війни. Лікар вважає дивним те, що за багато тисячоліть люди так і не навчилися просто сідати за стіл і розбиратися зі своїми проблемами без насильства. Тріумф болю і страждання - всюди.

- Останні 50 років у всій історії науки жодна дослідницька публікація не показала, що була або є якась користь від того, щоб бути серйозним, - говорить Петч. - Немає жодного такого дослідження, тому що немає ніякої користі. Ніхто не довів, що корисно бути грубим, огидним або злим, жадібним або байдужим. Але! Тисячі досліджень продемонстрували, як корисно бути веселим, творчим, любити, мати надію, піклуватися про когось. Це корисно!

Лікар Петч запевняє, що «конструювати» своє життя просто. Треба тільки захотіти прийняти таке рішення та слідувати йому.

- Що я розумію під радістю, щастям? - Задається питанням лектор. - Щастя - це стан, при якому людина веде себе так, що всім очевидно, що вона щаслива. Я не кажу про внутрішній світ і спокій або про щастя як про момент у житті. Я кажу про те, що ви настільки щасливі, що це очевидно. Ви обожнюєте життя. Ви народилися - і через це ви вже щасливі.

Петч запропонував своїм слухачам провести власне розслідування. Один місяць побути нещасним - професійно нещасним. Другий - щасливим. При цьому щодня вести записи - записувати все, що відбувається з собою і своїм оточенням. Після закінчення експерименту порівняти записи і визначити, чого більше хочеться від життя. При цьому він відзначив, що, після того, як поекспериментував на собі, вибрав радість, спираючись на яку, в його житті стало можливим абсолютно все.

Лікар-клоун не лише розповів присутнім про своє бачення світу, а й поділився досвідом становлення на шлях радості. Він підніс деякі уроки - провів кілька практичних вправ, які значно підняли всім настрій.

Опишемо одну з них. Вона носить назву «Привітання». Кілька людей повинні утворити коло, потім прийняти позу, яка зображує вітання, і завмерти. Найголовніше полягає в тому, що потрібно намагатися відчути внутрішній світ всередині себе і почати випромінювати його всім організмом на оточуючих. Таким чином, випромінюючи вібрацію привітання, з'являється можливість відкритися світу, відчувати себе його частиною.

- При доброму привітанні можуть відбутися неймовірні речі, - каже Петч. - Ви можете весь день перебувати в прекрасному стані. І побачите, що впливаєте на оточуючих, вливаючи живлющі соки всюди, де б ви не були.

За словами лікаря, є одна важлива складова щастя, без якої бути по-справжньому щасливою людиною неможливо. Це відчуття подяки. Він рекомендує бути вдячним за всі речі, що відбуваються в нашому житті - людям, природі, своїй долі.

Петч виконує свою роботу безкоштовно. Його раді бачити скрізь, куди б він не приїхав. Він отримує безліч листів, відповідає на кожний - 460 лист щомісяця - ручкою на папері.

Лікар-клоун все життя з тими, хто в самих різних куточках світу в нелегких життєвих обставинах потребує підкріплення надією та гумором. Протягом 25 років кожного листопада Петч з інтернаціональною командою клоунів-волонтерів приїжджає до Москви і Санкт-Петербурга, щоб в дитячих будинках і лікарнях радувати дітей і людей похилого віку своїм неперевершеним мистецтвом клоунади.

Він частий гість московського Художнього центру «Діти Марії», допомагає організаторам проводити аукціони з продажу дитячих картин, а також навчає вихованців та педагогів студії мистецтву клоунади, вмінню, завдяки якому вдається, хоча б на час, відвернути хворих дітей від їхніх страждань.

На даний час лікар Петч будує безкоштовну клініку Gesundheit Institute у Західній Вірджинії, щоб допомогти тим, хто потребує лікування, але не має на це фінансових можливостей.

Юлія Цігун. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...