• Скам'янілі дерева

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 19 січня 2011 року
На острові Лесбос в Греції можна побачити чудові дерева з... каменю. Ці унікальні скам'янілі дерева притягують своєю незвичністю і таємничістю. Стовбури сосен і кипарисів, вік яких становить 20 мільйонів років, перетворилися на камінь, і були внесені до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.  Скам'янілий ліс в західній частині острова Лесбос в Греції - один з найбільших, його площа складає 150 км2. З 1985 року він має статус природного пам'ятника.

Найчастіше скам'янілі дерева знаходять на місці виверження вулканів. Так, разом з останками динозаврів вченими були виявлені скам'янілі дерева, вік яких склав 100 мільйонів років. Поклади скам'янілого дерева були виявлені в Чилі (Патагонія), США (штат Арізона), Росії (Примор'я, Середня Сибір, Камчатка), а також в Єгипті.

Що ж собою являє скам'яніла деревина? Процес утворення скам'янілої деревини відбувається під землею: недолік кисню перешкоджає гниттю, а вода, багата мінеральними речовинами, зберігаючи структуру дерева, заміщає органічні речовини мінералами в рослинних клітинах. Домішки заліза, марганцю, кобальту, міді, хрому та інших елементів, що містяться у воді під час процесу скам'яніння, надають скам'янілим деревам, що утворюються, той чи інший колір: чорний, синій, зелений, червоний, коричневий, жовтий або рожевий.

Текстура скам'янілих дерев також може розрізнятися. Найбільш поширеною вважається плямисте або лінзове забарвлення, що містить безліч відтінків коричневого кольору - від світлих до темно-коричневих. Також існує концентрично-зональна, однорідна і текстура гагатовідного дерева (зустрічається в Закавказзі).

Скам'яніле дерево використовується майстрами в якості сировини для ювелірних виробів, при цьому його цінність безпосередньо залежить від унікальності форми, малюнка і віку. У дизайні інтер'єрів і паркових зон частіше використовують штучні замінники.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...