• Китайська чубата — диво-пес

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Неділя, 22 серпня 2010 року
Китайська чубата — це маленька, активна, красива собачка. Китайські чубаті можуть бути голими і пуховими, тобто з голим гладким тілом або покриті довгою густою шерстю.

У Китаї чубату собаку вважають символом благополуччя сім'ї. До 1966 року ця стародавня порода, яка за різними легендами з'явилася чи то в Мексиці, чи то Африці, чи то Китаї, практично була на межі зникнення. Залишалося лише кілька особин, яких завезли до Англії. Сьогодні китайська чубата здобула велике поширення в усьому світі, і нею займаються численні клуби як у Великобританії, так і в інших країнах. Саме англійські собакознавці розробили перший стандарт цієї породи.

Китайська чубата наділена низкою унікальних для собачого світу особливостей. Екзотичний зовнішній вигляд, витонченість і краса, простота в утриманні не залишають байдужими любителів собак. «Китайці» дуже рухливі, хоч і не так, як тер'єри або пуделі. Ці собаки не агресивні (що зазначено в стандарті породи), правда, іноді можуть сахатися незнайомих, обожнюють господарів і чудово вживаються з іншими тваринами.

Незважаючи на темпераментність, вони не стануть гавкати даремно. Китайські чубаті собаки легко піддаються навчанню, інтелігентні і люблять ласку. Вони виражають симпатію не тільки до господаря або господині, але і до решти членів сім'ї. Більше того, як порівняти з іншими східними породами, вони дуже вразливі. Незвичайні собачки славляться «людськими» якостями: вміють усміхатися, морщачи при цьому мордочку і виставляючи передні зубки. Примітно, що «китайці» люблять дивитися на себе в дзеркало. Напевно, вони вважають себе чарівними красенями або красунями, дивлячись на яких у всіх без винятку виникають позитивні емоції.

Живуть китайські чубаті близько 11–14 років. Незважаючи на оголеність, собачки не хворобливі. Порода відома своїм здоров'ям і витривалістю. Хоча у голяка шкіра тепла і ніжна, вона, тим не менш, дуже міцна і стійка до травм. Голі собаки добре переносять спеку. З першими променями весняного сонця вони, як люди, засмагають. До середини літа можна спостерігати «засмагу» — потемніння їхньої шкіри, що гарно поєднується з білим волосом. Однак у разі тривалих прогулянок у холодну пору року бажано одягнути на китайську чубату теплий комбінезон.

Серед китайських чубатих собак виділяють два види — голі й пухові. Другі, своєю чергою, розрізняються за типом конституції. У «оленя» більш тонкий і легкий кістяк, і такі собаки більш елегантні. Серед них часто бувають надмірно емоційні. Різновиди типу «поні» кремезні, у них більш важкий кістяк. «Поні» більш спокійні і впевнені в собі, що нерідко допомагає їм перемагати на виставках.

Вага китайської чубатої теж визначається типом. Собачка «олень» зростом 30 см важить приблизно 3–3,5 кг, тоді як більш міцний «поні» з таким самим зростом має вагу 4–4,5 кг.

Пухові китайської чубатої собаки вирізняються густою і довгою шерстю. Є два види: перший — з довгою густою спадаючою шерстю і в більшості випадків з висячими під її вагою вухами. У другого типу — більш коротка шерсть і стоячі вуха. Пухові, зрозуміло, потребують спеціального догляду за шерстю.

Ще одна специфічність породи — це діапазон забарвлення: від однотонних до плямистих та мармурових.

Китайська чубата також має цікаву зубну систему. Прикус — ножицеподібний. У голого різновиду нерідко зустрічається неповнозубість, що вважається нормою. Іноді деякі молочні зуби не замінюються постійними — один або два можуть бути відсутніми, однак це зовсім не заважає їм під час їди. Неповнозубість генетично пов'язана з геном безшерстності, і з цієї причини на виставках не бракується. Пухівки ж через відсутність цього гена мають повний комплект зубів.

Здавна голі китайські чубаті собаки славляться як цілителі, що допомагають при ревматизмі, астмі, безсонні і різних болях. Досі думку щодо їх лікувальних властивостей не доведено, але й не спростовано. Напевно, старовинні легенди виникли не на порожньому місці. Але ця особливість має стосунок лише до голого різновиду китайської чубатої.

Ці собачки не вегетаріанці. Вони люблять м'ясо так само, як і інші породи. Однак те, що їх дійсно відрізняє, — це особлива пристрасть до овочів і фруктів. Яблука, виноград, апельсини, персики, огірки, капуста або помідори (всі овочі і фрукти — перевірено власницею китайської чубатої) досить порадують вашу пухову або голяка.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...