• Як українцям влаштуватись на роботу в Німеччині?

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Неділя, 20 жовтня 2013 року
Будинок парламенту Німеччини, Берлін. Фото: PeterDargatz/pixabay.com

Будинок парламенту Німеччини, Берлін. Фото: PeterDargatz/pixabay.com

Німеччина — одна з найбільш розвинених країн світу з високою заробітною платою і комфортними умовами праці. Фахівці різних держав (Індія, США, Польща та ін.) приїжджають сюди, щоб отримати престижну вакансію і зробити успішну кар'єру. За даними glaz-almaz.newmail.ru, зараз у Німеччині працює близько 140 000 українців. Якщо ви вирішили працевлаштуватися на німецькій території і не знаєте, що для цього необхідно, то, сподіваємося, наша стаття буде для вас корисною.

Згідно з законодавством Німеччини трудова діяльність іноземців в ній здійснюється на підставі робочої візи. Робота за туристичною чи гостьовою візою протизаконна. Отже, з чого почати? Перш за все, необхідно вивчити німецьку мову. Знаючи її, ви будете себе почувати в чужій країні, «як риба у воді». Якщо у вас відсутні знання німецької мови, то пройдіть навчальний курс з отриманням сертифікату рівня B2.

Крім цього, необхідно знайти роботодавця, який готовий взяти вас на роботу. Для цього можна звернутися на сайти міжнародних центрів трудової міграції, які є як в Україні, так і в Німеччині. Вони пропонують працевлаштування українцям віком 20—55 років. На ваш вибір тут доступний широкий спектр технічних спеціальностей — будівельники, архітектори, педагоги, лікарі, програмісти, вчені, сільськогосподарські працівники (сезонні роботи зі збору врожаю) та ін.

Мінімальна зарплата за восьмигодинного робочого дня становить 1300 євро на місяць. Місячний дохід зазвичай варіюється від 1,5 до 5 тис. євро залежно від кваліфікації та професії фахівця. На сайті ви заповнюєте анкету, після чого дотримуєтесь інструкцій цього порталу, або телефонуйте за номером, вказаним на сайті. Якщо у вас є адреси конкретних фірм, підприємств, науково-дослідних центрів, то можна направити їм своє резюме німецькою мовою факсом або електронною поштою.

Після того як ви знайшли роботодавця, необхідно отримати запрошення з його боку. Для цього ви готуєте необхідний пакет документів (фотографії, диплом, трудова книжка, закордонний і український паспорт, рекомендації). На підставі отриманого офіційного запрошення ви оформляєте в посольстві «синю карту» з можливістю працювати в Німеччині терміном до 3 років (якщо зарплата становить 3000 і більше євро в місяць), або робочу візу на 1 рік (зарплата менше 3000 євро на місяць).

Після прибуття до Німеччини згідно з місцевим законодавством ви зобов'язані протягом 10 днів знайти собі житло і зареєструватися у відомстві у справах іноземців. Вартість оренди житла в залежності від міста становить 200—600 євро на місяць. Після цього можете приступити безпосередньо до роботи за контрактом.

Якщо ви не володієте німецькою мовою, і у вас поки немає особливих навичок якоїсь професії, то для молодих українців на території Німеччини можлива праця за програмою Au Pair. Згідно з Au Pair, юнакові чи дівчині з України у віці 18—24 років надається безкоштовне житло та харчування в німецькій родині, платяться невеликі гроші на кишенькові витрати (260 євро на місяць).

За вашим бажанням сім'я, що приймає вас, також оплачує відвідування вами курсів німецької мови. Натомість ви доглядаєте за їхніми дітьми, прибираєте житло, прете, прасуєте, готуєте їжу. Загалом програма Au Pair розрахована на трудову діяльність у Німеччині протягом 6—12 місяців. Взяти участь у цій програмі можна завдяки онлайн-реєстрації на сайтах спеціалізованих агентств.


Читайте також: 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...