• У Києві презентували «Книгу мертвих»

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    П'ятниця, 10 травня 2013 року

Книга про загиблих у часи Другої світової війни у німецькому місті Брауншвейзі під назвою «Книга мертвих» 8 травня представили у Києві. Серед списків загиблих близько 1000 українців.У книзі містяться дані зі списків, які укладали фашисти у той час. Це імена і короткі відомості про національність, дату та місце поховання військових, в’язнів концтаборів та остарбайтерів в основному з Польщі та СРСР. Близько 400 імен з «Книги мертвих» належать немовлятам.

Головним ініціатором створення «Книги мертвих» є Ульріх Шаде (м. Брауншвайг, Німеччина). За словами пана Шаде, у цвинтарях Брауншвайгу «є люди, які забрали свої імена. І завданням істориків було відновити ці імена».

Експерт з доступу до архівів Ігор Кулик розповів, що наступними кроками роботи буде пошук родичів зазначених у книзі імен та організація поїздки їх до «стежок миру» — місць поховання жертв фашизму у Браунгшвейзі.

«Книга мертвих» видана німецькою мовою тиражем 50 примірників, переклад українською планується завершити до вересня. Книгу буде передано до обласних архівів та розміщено в Інтернеті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...