• В Дніпропетровську відбулося масове колядування

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Вівторок, 8 січня 2013 року
У Дніпропетровську 7 січня відбулося масове колядування. Колядники співали під бубон колядки, роздавали перехожим солодощі, збирали гроші, дарували оточуючим радість і позитивні емоції.

Святкова хода стартувала о 14:30 від губернаторської ялинки, пройшла через сквер Леніна, парк ім. Л. Глоби, пр. К. Маркса і закінчилася близько 17:00 на Європейській площі.

Після закінчення масового заходу учасники акції розділили між собою зібрані пожертви. Як пояснив організатор, кожен із колядників повинен символічно взяти хоча б одну купюру, неважливо яку, можна навіть 1 гривню, для того, щоб у нього водилися гроші. Восьмого січня колядники продовжать співати колядки біля входу в сквер Леніна (біля монументу В.І. Леніну), о 18:00.

Нагадаємо, колядка — новорічна пісня-обряд, що має на меті розвеселити дім, прославити людину, до якої звертається колядник, і привернути до неї хороший урожай, благополуччя, вдалий шлюб тощо.

Ця язичницька традиція святкування Нового року супроводжувалася також перевдяганнями, ворожіннями і замовляннями. Пізніше після хрещення Русі колядування перенесли на Різдво, і зараз воно проводиться з різдвяної ночі до Водохреща. Найчастіше колядки у слов'янських народів зустрічаються в Україні, рідше в Білорусі та Росії, також поширені в Румунії.
Підписатися:

Коментарі