• Антикварний салон 2012 показує колекції з історіями життя

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 грудня 2012 року
У Києві стартує Антикварний салон 2012: вперше на ньому будуть представлені як приватні, так і музейні зібрання, кожне з яких зможе розказати цікаву життєву історію.

Окрема тема Антикварного салону — рід Галаганів. Цього року в Мистецькому арсеналі можна буде побачити портрети членів цього козацького роду, а також пов’язаних із ним інших впливових українських родин тих часів — Розумовських, Дараганів, Гудовичів, Кочубеїв — словом, тих, хто творив тогочасну українську історію.

Найціннішим в цій збірці вважають портрет видатного громадського діяча, українофіла та мецената Григорія Галагана, який написав В.Серебряков. А портрет Олени Галаган свого часу О.Лазаревський назвав кращим українським жіночим портретом. В ХІХ столітті колекцію полотен поповнили картини О.Волоскова, Л.Жемчужникова, Л.Лагоріо та І.Айвазовського, які купували тогочасні власники Сокиринського маєтку.

Ще на Антикварному салоні можна буде побачити, як виглядали околиці знаменитої козацької резиденції на початку ХХ століття по фотографіях П.Брока, а також роздивитись документи з сімейного архіву Галаганів. Крім того, на огляд відвідувачів Мистецького арсеналу представлений Сокиринський або Галаганівський вертеп. Його знатному роду подарували київські студенти ще в 1770 році.

Як повідомляють організатори салону, вертеп вперше виставляється за межами Музею театрального мистецтва України, який ним опікується. А художні полотна та сімейні папери Галаганів після закінчення салону можна буде побачити в рідних стінах двох Чернігівських обласних музеїв: художнього та історичного.

Інша колекція цьогорічного Антикварного салону з незвичайною історією — живопис українського художника Олекси Новаківського першої третини ХХ століття. Полотна художника зібрав його друг Іван Голубовський, з яким вони товаришували ще з часів навчання у Кракові. Картини пережили війну в Німеччині: будинок, в якому вони зберігались, одного разу постраждав від бомбардування, проте полотна вціліли, розказує Ігор Кожан, гендиректор національного музею імені Андрея Шетицького у Львові.

Пізніше колекція переїхала разом з її власником до Словаччини, і після смерті Івана Голубовського перейшла до його доньки. Проте доля жінки склалася трагічно: не маючи нащадків та втративши чоловіка, вона покінчила життя самогубством. Картини Олекси Новаківського були виставлені на аукціоні, де їх придбав їхній теперішній власник Микола Мушинка.

Ще одна колекція живопису, якого на цьогорічному Антикварному салоні значно більше, ніж в попередні роки, представляє полотна Анатолія Лимарєва. Ім’я художника відкрили для себе поціновувачі мистецтва тільки після його смерті — саме тоді була влаштована його перша персональна виставка. Тоді десять робіт з цієї виставки придбав Національний художній музей.

Окрім живопису, в Мистецькому Арсеналі до середини грудня можна буде побачити антикварний посуд та меблі, статуетки та прикраси, монети та багато всього іншого. Працюватиме Антикварний салон 2012 з 6 до 16 грудня з 11:00 до 20:00 щоденно. Повний вхідний квиток коштує 50 гривень, пільговий — 20 гривень.


Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...