• Видатні художники епохи Відродження: великі італійці

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Субота, 26 жовтня 2013 року

Видатні художники світу

Видатні художники світу: фреска «Створення Адама» Мікеланджело Буонарроті.

Зображення: Titimaster/ru.wikipedia.org

Хто б міг подумати, що позашлюбний син нотаріуса і селянки ― Леонардо да Вінчі ― стане геніальним вченим, мислителем і найбільш видатним художником світу. Народився хлопчик 15 квітня 1452 року поблизу містечка Вінчі, назва якого і стала частиною його імені (досл. Леонардо з Вінчі). Дитинство Леонардо пройшло у спілкуванні з природою. Допитливий хлопчик із цікавістю спостерігав за польотом птахів, положенням небесних світил, рухом світла й тіні... Професія художника була обрана батьком Леонардо за принципом виключення. У ті часи байстрюк не міг отримати жодну із шанованих тоді професій ― лікаря чи юриста.

Видатні художники світу

Видатні художники світу: картина «Хрещення Христа» Андреа Вероккйо.

Зображення: Painting.аrtyx.ru

Видатні художники світу

Видатні художники світу: фрагмент картини «Хрещення Христа», намальований Леонардо да Вінчі. Зображення: Artitaly.ru

Великие итальянцы 4

Видатні художники світу: реставраційна копія фрески «Таємна вечеря» Леонардо да Вінчі. Зображення: Smallbay.ru

Незабаром талант молодого живописця розкрився найнесподіванішим чином. Фрагмент картини «Хрещення Христа», який писав да Вінчі-учень, затьмарив решту картини, що намалював його вчитель Андреа дель Верроккйо. Вражаюче, але за все життя цей видатний художник світу залишив нам лише близько 12 закінчених полотен. Крім уславленої «Джоконди», його пензлю належать картини «Дама з горностаєм», «Мадонна Літта», «Мадонна в скелях», «Іоанн Хреститель» та ін., а також фреска «Таємна вечеря». Майже кожна картина Леонардо да Вінчі оповита ореолом таємничості, втім, як і сама постать Леонардо.

Творець найлегендарнішої картини у світі ― Леонардо да Вінчі ― виявив себе не лише як художник. Сьогодні його називають багатогранним генієм Відродження. Анатомічні дослідження людського тіла, великі інженерні винаходи Леонардо да Вінчі, що випереджають свою епоху (моделі парашута, велосипеда, катапульти, танка тощо), дали поштовх розвитку наукової думки наступних століть. Під впливом творчості цього видатного художника світу сформувався інший великий італійський живописець ― Рафаель Санті.

Видатні художники світу

Видатні художники світу: картина «Сикстинська Мадонна», Рафаель Санті.

Зображення: Painting.artyx.ru

Видатні художники світу

Видатні художники світу: картина «Афінська школа», Рафаель Санті.

Зображення: Art-line.co.ua

Рафаель прожив усього 37 років, але ще за життя був визнаний центральною постаттю усього римського живопису. Картини Санті виділялися серед інших шедеврів того часу гармонійністю композицій, збалансованістю форм і ліній, милозвучністю колориту, делікатністю кольорових рішень. Один із найбільш видатних художників світу залишив у своєму творчому доробку фрески («Афінська школа», «Тріумф Галатеї»), портрети («Дама з однорогом», «Форнарина»), станкові картини («Сикстинська Мадонна», «Свята Цецилія»), вівтарні композиції.

Видатні художники світу

Видатні художники світу: «Страшний суд» Мікеланджело Буонарроті.

Зображення: Smallbay.ru

Ще один із найбільш видатних художників світу і великих творців італійського Відродження ― Мікеланджело Буонарроті. Творчість цього живописця і архітектора тісно пов’язана із правлячою родиною Медичі, яка в той час протегувала усім видатним діячам мистецтва. Мікеланджело робить кілька робіт на замовлення Лоренцо Медичі, зводить для членів його сім'ї чудові усипальниці. Але найбільше прославив художника чудовий розпис Сикстинської капели у Ватикані. На замовлення Папи Римського Павла III на вівтарній стіні капели Мікеланджело сам, без помічників, пише величезну фреску «Страшний суд». Відійшовши від безлічі християнських традицій, художник відтворив грандіозну сцену катастрофи світу ― Апокаліпсис.

Детальніше читайте у статті Мікеланджело — майстер Відродження

Найбільш видатніші художники світу епохи Відродження знаходили своє натхнення в біблійних сюжетах. Але це вже були не канонічні лики святих, а життєві, людські образи. Інтерес до людини, її внутрішніх переживань ― ось, що виходить на перший план. Архітектура, живопис, література звертаються до культури Античності, відроджують її цінності.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...