• Етно стиль завжди в моді

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Субота, 28 грудня 2019 року

«Вишиванка» є нашим українським національним вбранням, яке носять не тільки під час свят, а й у звичайні дні. Цей одяг користується попитом серед усіх верств суспільства. Їй віддають перевагу діти, дорослі, студенти, пенсіонери. Незаперечний плюс «вишиванки» в тому, що вона зберігає початкові розмір і форму після багаторазового прання і не втрачає яскравості фарб навіть під прямим впливом УФ-променів. Українську сорочку можна носити при будь-яких погодних умовах і в будь-яку пору року. А вибрати і купити «вишиванку» (https://ukrmoda.in.ua/ua/kupit-vyshivanki/vyshivanki-zhenskie/) можна в інтернет-магазині українського одягу «УкрМода». В каталозі якого є безліч модних речей на будь-який смак.

Вишиванка

жіноча вишиванка

Етно-стиль зараз користується популярністю серед дизайнерів, тому такий наряд дуже часто вибирають для весіль, ювілеїв, випускних вечорів, державних свят тощо. У деяких випадках українська сорочка використовується в ролі дрес-коду і є обов'язковою. Багато людей навіть займаються колекціюванням цього одягу.

Перед важливими для України державними святами патріоти згадують про «вишиванку». Люди, у яких немає цього національного атрибута, відправляються до магазинів і базарів з метою його придбати. Туристи, які відвідують Україну, ніколи не залишаються байдужими до цього оригінального витвору мистецтв в одязі. Вони вибирають його в якості сувеніра для себе і своїх близьких. Зараз пропонується багатий вибір «вишиванок», починаючи від простих польських з білої нитки і закінчуючи розкішними закарпатськими з вишуканими візерунками. Українські сорочки відрізняються матеріалом, мереживом, технікою вишивання, елементами декору. Найбільшим попитом користуються «вишиванки», виконані вручну. Орнаменти мають різний рівень складності та техніку виконання. Одні моделі заповнені вишивкою повністю, інші — тільки в окремих місцях.

Вишиванки

У різних регіонах України є індивідуальні особливості вишивання. Рівненська частина славиться національною «поліською» вишивкою. Вона відрізняється простими орнаментами, які складаються у рівні лінії та ромби. Вишиванка для дівчинки і жінки має білий колір і вільний крій. Під час її виготовлення використовуються зазвичай червоні і чорні нитки.

Наші предки в давнину переважно застосовували білу або сіру бавовняну тканину, червоні, чорні або сині нитки. Полісся, в свою чергу, славилося простими, але дуже акуратними вишивками. Вони завжди відрізнялися стилем виконання. У цьому регіоні домінував "тканий" орнамент. Жителі південної частини держави вважали за краще наносити на сорочки подовжені геометричні фігури, квіточки, ягоди тощо.

жіночій український костюм

Подивившись на кожну вишивку, можна визначити послання наших предків. Для них кожна квітка, рослина, орнамент щось символізував. Наприклад, лілія на жіночій "вишиванці" є символом її чистоти і цнотливості. Якщо біля неї знаходиться хрестик, то це говорить про те, що пара благословенна. На багатьох дитячих національних нарядах можна побачити пухнастих пташок або ягідки. Такі малюнки свідчать про те, що вишивальниця хоче побажати дитині вдалої долі і міцного здоров'я. Вони ще до цього часу виконують роль оберегів.

Вишиванка

Зараз є безліч виробників, що пропонують різноманітні моделі «вишиванок», але найбільш цінним вважається той наряд, який зроблений вручну. На жаль, не у всіх людей знаходиться час на рукоділля, тому їм слід подумати про покупку цього одягу. Під час вибору слід простежити за тим, щоб вона складалася лише з натуральних матеріалів (бавовни, льону, коноплі).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...