• Індійський факір кинув їсти і пити 68 років тому

  • Вівторок, 18 жовтня 2005 року
Все відбувалося в Індії. Історія замовчує, яким чином 76-річний відлюдник Пралад Джані (Prahlad Jani) попався на очі докторів. Чи то сам прийшов, чи то привів хто.

Але факт залишається фактом: на початку листопада 2003 року факір з'явився в місті Ахмедабаде (Ahmedabad).

Зрозуміло, першою реакцією медиків на заяву дідуся про голодовку, що продовжується десятиліттями, були серйозні сумніви в його розсудку.

Ці сумніви якось швидко розвіялися, і Джані вирішили детально вивчити.

Для початку старця вирішили розпитати, як же воно все так вийшло. Голодуючий і непитущий відлюдник охоче розповів, що ріс в селі Чарод (Charod) у районі Месана (Mehsana), а багато хто проживає в печері недалеко від храму Амбаджі (Ambaji Temple).

У цій самій печері 8-річний Джані одного разу зустрів богиню Амбу (Amba). Вона поблагословила його і, видно, наділила вищеназваною нелюдською здатністю.

За словами діда, він прожив декілька десятиліть без їжі і питва завдяки отвору в небі. Декількох крапель води, що просочуються через цю дірочку, було досить, щоб підтримувати його сили. До речі, отвір у небі відразу ж був визнаний феноменом.

Індійських медиків, що бачили за своє життя і не таке, небилиці Джані не збентежили. За дослідження відлюдника узялися співробітники інституту DIPAS (Defence Institute of Physiology and Allied Science) і Асоціація лікарів Ахмедабада (Association of Physicians of Ahmedabad).

12 листопада 2003 року факіра помістили в спеціально підготовану для нього палату лікарні Стерлінга (Sterling Hospital) під нагляд групи зі 100 (ста) фахівців: невропатолога, нейрохірурга, гастроентеролога, ендокринолога, психіатра й інших лікарів.

Таким чином, Пралад Джані опинився під цілодобовим спостереженням медиків на строк 10 діб. Спочатку хотіли обмежитися сімома, але дідусь відчував себе настільки добре, що три дні вирішили накинути.

Крім того, що в палаті, уставленій відеокамерами, не було туалету, так лікарі ще й попросили старого заради чистоти експерименту не купатися. Єдина рідина, що була йому дозволена - це 100 мілілітрів води щодня для полоскання рота. І те - воду забирали назад для аналізів.

Заблокований туалет незручностей відлюднику не доставив. З'ясувалося, що справляти природні потреби Джані і не збирався. Тобто сеча у відповідному міхурі у нього утворювалася, але його ж стінками і поглиналася.

Всі інші тести показали, що Джані перебуває в прекрасній формі. Його організм є таким же, як у нормальної людини. Психічний і фізичний стани - в нормі. Ніяких змін і вже, тим більше, погіршень за 10 діб зафіксовано не було. Хіба що невелика втрата у вазі.

Ось тут медики і спохмурніли, адже відповідного наукового пояснення під рукою у них не виявилось, запахло "новим вимірюванням у медицині".

Виринув подібний випадок з людиною на ім'я Хира Ратан Манека (Hira Ratan Manek). Він, ніби-то постився протягом 411 днів. І, звичайно ж, мало кому сподобалось, що залишилося без відповіді питання "Як же він це робить?!"

Стаття пыдготовлена за матеріалами: Мембрана

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...