• Розслабтеся - стрес може зробити вас хворим

  • Вівторок, 26 липня 2005 року

Наукою вже доведено, що стрес може бути причиною багатьох розповсюджених хвороб: від астми до розладу шлунка. Багато хто з нас приймають це як належне й думають: «Напевно, так повинно бути».

Давайте подивимося, як стрес впливає на тіло. Наше тіло має два функціональних стани, говорячи звичайною мовою: «відпочинок і переварювання», «біг або бій».

«Відпочинок і переварювання» тоді, коли ваше тіло перебуває в спокої, рівень адреналіну низький, подих глибокий, кров'яний тиск низький, кровоносні судини розширені й імунна система «робить свою справу, стримуючи бактерії й віруси». Усе в гармонії.

«Біг або бій» є результатом погоні за інтересами. Підвищується кров'яний тиск, відбувається виділення адреналіну, подих поверхневий, мускули напружені, і імунна система не працює. Усе в неспокої. З вище описаного ясно, що найкраще ми себе почуваємо в стані «відпочинку й переварювання».

У цей час життя така стрімке і в усіх нас безліч проблем. Здається, ми навіть не можемо жити без постійного виділення адреналіну. Чи існує вихід, коли наше тіло може функціонувати в спокійному стані? Так, існує!

Коли ми подивимося об'єктивно, ми виявимо, що реально бути розслабленим і рухатися швидко. Як? Змінивши своє мислення! Організація - гарний перший крок. Але, цього недостатньо. Спробуйте зробити так: опустіть ваші плечі, прикрийте рот, дихайте глибоко, розслабте обличчя й перейміться цим моментом. Очистите думки. Дозвольте вашим амбіціям і щоденним проблемам розчинитися.

Коли наш мозок переповнений, наше тіло переходить у стан «біг або бій», тому що наші артерії звужуються, таким же стає наше мислення й, отже, ми не розслаблені. Даний стрес, зрештою, приведе до різних форм погіршення функціонування клітин і, в остаточному підсумку, до захворювання.

Джеймс Д. СмитПідписатися:

Коментарі