• Чи небезпечні мобільні телефони? (Частина 1)

  • Субота, 23 липня 2005 року


Мобільні телефони стали невід'ємною частиною нашого сьогоднішнього життя. Більшість людей не можуть уявити своє життя без них і дійсно не розуміють, як вони могли жити без них до цього.
Практично кожний має такий пристрій, навіть наші діти. Вишки мобільних телефонів зведені всюди, при відсутності або невеликому запереченні громадськості. Багато з людей вважають, що якщо мобільними телефонами користуються всюди, виходить, вони безпечні. Будь-які незалежні дослідження, що доводять потенційний ризик швидко дискредитуються. Чи є підстави хвилюватися?
У серпні 2000 року, Доктор Кристофер Ньюман, невролог, заповнив судовий позов стверджуючий, що тривале використання мобільних телефонів є причиною пухлини мозку, що повільно його вбивала. Він обвинувачував індустрію мобільних телефонів у тім, що вона, знаючи, що пристрої є небезпечними, свідомо ввела в оману громадськість у тім, що мобільні телефони не наносять шкоди.
Ньюман зажадав 800 мільйонів доларів від семи виробників мобільних телефонів і провайдерів мобільних телефонів. Злоякісна пухлина була виявлена в березні 1998 року за правим вухом Ньюмана, за тим вухом, що він використовував у розмові по мобільному телефоні. Він сказав, що використав радіотелефон з 1992 по 1998 рік.
Цей випадок став каталізатором, спричинившим загальну недовіру мобільним технологіям. Кілька подібних випадків були представлені в суді, але, як і випадок з Ньюманом, були відкинуті. Звичайно, багато досліджень були зроблені з метою показати громадськості, що те, що відбулося з Ньюманом і іншими, є аномалією й не існує прямої залежності між використанням мобільних телефонів і будь-яким видом раку.
У спробах побороти несприятливу реакцію на мобільні телефони «Адміністрація по харчуванню й медикаментам» (АПМ) ухвалила, що не існує доказів, що випромінювання від мобільних телефонів можуть являти загрозу для здоров'я. Однак АПМ також зробила висновок, що також не існує доказів того, що мобільні телефони безпечні. Вищевиказана позиція, а також деякі дослідження, що представляють мобільні телефони в позитивному світлі, були всім тим, що було необхідно для того, щоб швидко зняти суспільну напругу й випадок з Ньюманом був повністю забутий.
Деякі дослідження, які були зроблені до й після випадку з Ньюманом, довели, що мобільні телефони випромінюють радіочастоти (РЧ), які можуть бути шкідливими для користувача. РЧ, випромінювані мобільними телефонами дуже подібні з тими, які випромінюють мікрохвильові печі.
Коливання мікрохвильовий (МВ) енергії мільйон циклів за секунду. Журнал молекулярної біохімії констатував, що ці частоти є причиною раку й інших хвороб, що втручаються в структуру молекулярної ДНК. Від 20 до 80 відсотків РЧ, випромінюваних мобільними телефонами накопичуються (абсорбуються) у голові користувача. Кількість поглинених (абсорбованих) РЧ залежить від того, наскільки близько розташована антена до голови користувача, тривалості часу контакту користувача із РЧ і рівня потужності мобільного телефону. Чим більше часу відбувається контакт із РЧ, тим більше шансів занедужати. Наскільки багато людей знайомі з такою інформацією? Не так і багато, тому що дані факти ігнорується в сьогоднішніх ЗМІ.
Багато років тому були дебати по питанню безпеки використання мікрохвильових печей, які зараз розсіялися. Уявіть собі, що мікрохвильова піч робить із продуктами харчування, і уявіть собі, що мобільний телефон може зробити з вашим мозком.
Вищевикладена позиція, а також деякі дослідження, що представляють мобільні телефони в позитивному світлі, були необхідні й достатні для того, щоб швидко зняти суспільну напругу, і незабаром випадок з Ньюманом був повністю забутий.

Робетр Егвель


Підписатися:

Коментарі