• Від нервових розладів у РФ масово страждають... діти

  • Середа, 14 травня 2008 року
3 квітня, у Білій залі пройшло чергове засідання постійної комісії з охорони здоров'я і екології Законодавчих Зборів Санкт-Петербурга. Найважливішими зі всіх розглянутих питань були недоліки системи лікування синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю у дітей. Це дуже поширене захворювання, але лікування діти не можуть отримати безкоштовно, тому що фінансування за системою ОМС не передбачене.

Коментує голова постійної комісії з охорони здоров'я і екології професор Сергєєв Олег Єлізарович: "Гіперактивність і синдром дефіциту уваги - це хвороби нового покоління. Життя міняється стрімко, і його ритм позначається на психіці наших дітей. З кожним роком зростає кількість діагнозів цього захворювання, так званої "хвороби нашого часу".

Ознаки захворювання: порушення емоцій і поведінки, імпульсивність, нездатність зосередитися, труднощі з навчанням. Більшість батьків узагалі схильні списувати ці симптоми на погане виховання і дитячі примхи. Тут вони роблять дуже велику помилку: неувага до синдрому гіперактивності може відгукнутися у майбутньому дуже серйозними наслідками. Відсутність самореалізації, нездатність до навчання, конфлікти з суспільством, наркоманія, самогубства - все це страшні плоди синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю, пущеної на самоплив. Близько 30% звернень до лікаря-невролога закінчуються діагнозом: синдром дефіциту уваги з гіперактивністю. Важливо, щоб батьки взагалі дійшли до лікаря із цими проблемами.

Серед дітей дошкільного і шкільного віку 4-9% дітей мають синдром дефіциту уваги з гіперактивністю. Іншими словами в кожному навчальному класі є 1-2 гіперактивних дитини.
 
Виявлені істотні недоліки в системі лікування цього захворювання. Система не справляється із збільшенням кількості дітей з цією хворобою. Значна частина з них залишається недолікованою, неохопленою або пролікованою не так.

В існуючій системі медичної допомоги синдром дефіциту уваги з гіперактивністю отримує шифр психіатричного захворювання. Це досконало неправильно. Як показує практика, ці пацієнти не потребують спеціалізованої психіатричної допомоги. Синдром дефіциту уваги - не хвороба у звичному розумінні, і ніякими пігулками його не вилікувати! Емоційні розлади і розлади поведінки, що починаються зазвичай в дитячому і підлітковому віці, успішно лікуються (і завжди лікувалися) лікарями-неврологами неврологічних відділень поліклінік. Десятиліттями напрацьована успішна практика. Але проблема в тому, що лікувати дітей із синдромом дефіциту уваги неврологи не можуть - оплата лікування із засобів ОМС для них не передбачена, тому що захворювання віднесене до "психіатричних". Таким чином, батькам залишається або лікуватися платно, або вести дитину до психіатра, або не лікуватися взагалі. Жоден із цих трьох варіантів не сприяє зниженню кількості дітей, які страждають від "хвороби нашого часу". В результаті безліч дітей залишаються не вилікуваними.

Постійна комісія з охорони здоров'я і екології Законодавчих Зборів Санкт-Петербурга з метою вдосконалення системи дитячої охорони здоров'я ухвалила рішення розробити доповнення в Закон Санкт-Петербурга "Про Територіальну програму державних гарантій надання громадянам РФ безкоштовної медичної допомоги в Спб на 2008 рік". Ці зміни дозволять фінансувати за системою ОМС прийоми і лікування у неврологів дітей із синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю.

Надалі ми плануємо добитися виключення хвороб "синдрому малих мозкових дисфункцій" із розділу психіатрії в Міжнародному класифікаторові хвороб».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...