• 25 кроків, щоб кинути палити

  • Понеділок, 1 серпня 2005 року
Основна передумова успішного застосування цього способу - дійсно ЗАХОТІТИ кинути палити. Втім, усвідомлене і тверде бажання - неодмінна умова боротьби з цією шкідливою звичкою, до якого б варіанту ви не вирішили вдатися. Поставивши перед собою цю мету, методично, крок за кроком йдіть до неї.

Приготуйтеся до того, що процес може виявитися довгим і болісним - як для вас, так і для вашого оточення. Але якщо ви прийняли тверде рішення, то успіх цілком реальний. Отже, ось які кроки вам необхідно зробити:

Тиждень перший.

1. Підрахуйте, скільки сигарет в день ви викурюєте.

2. Прослідкуйте, в яких ситуаціях ви тягнетеся за сигаретою найчастіше, і постарайтеся контролювати себе в такі моменти.

3. Викурюйте на одну сигарету в день менше, ніж звичайно.

4. Якщо в один з днів ви з якихось причин викурили більше встановленої для себе норми, в наступні дні цього тижня "поверніть борг".

Тиждень другий і третій.

5. Викурюйте на три сигарети в день менше, ніж минулого тижня.

6. Не паліть натщесерце, на морозі і на сильному вітрі.

7. Купіть електрозапальничку і не користуйтеся більше сірниками, щоб запалити конфорку газової плити.

8. Всякий раз, коли вам хочеться закурити, спершу долічіть до п'ятнадцяти, потім пригадаєте всі термінові справи і лише після цього беріть сигарету - якщо бажання до цього моменту не пропало.

Тижні четвертий і п'ятий.

9. Ще мінус п'ять сигарет до тих трьох.

10. Вийміть зі всіх сумок і кишень сигарети і сірники і покладіть їх в ящик письмового столу, шафи або комода. Запальнички подаруйте або заховайте в труднодоступне місце.

11. Ніколи більше не палите на ходу.

12. Постарайтеся не палити відразу після їжі, а також після чаю або кави.

13. Якщо вам захочеться закурити на вулиці, доведеться купувати нову пачку сигарет і сірники: пам'ятайте, у вас в сумці запасів більше немає!

14. Купіть нікотинову жуйку.

Тижні шостий і сьомий.

15. Кількість викурюваних вами сигарет відтепер не повинна перевищувати чверті первинної денної норми. Наприклад, якщо вам була потрібна пачка на день, коли ви приступили до боротьби зі своєю шкідливою слабкістю, то зараз ви повинні обходитися не більше, ніж п'ятьма сигаретами.

16. Не забувайте виконувати всі попередні кроки і перечитуйте час від часу цей список.

17. Випробувавши бажання закурити, спочатку зробіть яку-небудь справу, а потім вже беріть сигарету, якщо до цього моменту не передумали.

18. Коли вам протягують пачку сигарет, відповідайте: "Спасибі, я не палю".

19. Поступіть з попільничками так само, як раніше із запальничками: заховайте їх абикуди подалі.

20. Не купуйте більше сигарети блоками, ідіть за черговою пачкою тільки коли в попередній не залишиться жодної сигарети.

Тижні восьмий і дев'ятий.

21. Закурюйте першу сигарету не раніше 16.00, а останню - не пізніше 23.00.

22. Не забувайте: якщо ви зірвалися і перевищили свою норму, в наступні дні доведеться палити менше, щоб "розрахуватися за борги".

23. Спробуйте не палити цілий день. Можете використовувати як "компенсацію" нікотинову жуйку.

24. Відтепер ваша доза - одна сигарета на день.

25. А коли цей термін підійде до кінця, паліть по одній сигареті в тиждень. Поки не кінчиться остання пачка.

Навіть якщо ця пачка не виявиться дійсно останньою, то, пройшовши всі 25 кроків, ви, з одного боку, обов'язково випробуєте відчуття гордості за проявлену силу волі, а з іншою - все-таки станете менше палити. Що теж, погодьтеся, непогано.
Підписатися:

Коментарі