• Моральність і довголіття

  • П'ятниця, 29 липня 2005 року
У дослідженнях, проведених Єльським і Каліфорнійським університетами, взяли участь 7,000 корінних жителів району Аламеда (Alameda), Каліфорнія (США). В процесі ще одного дослідницького проекту Досвідчений Дослідницький Центр Університету Мічіган (the University of Michigan) спостерігав за 2,700 людьми впродовж 14 років. Вони дійшли висновку, що довголіття людини безпосередньо залежить від рівня її моральності.

Дослідники, вивчаючи взаємозв'язки між рівнем моральності і відносинами людини з суспільством, дійшли висновку, що оптимістична людина, та, яка піклується про інших, живе в гармонії з іншими, може розраховувати на довший відрізок часу. Результати підтвердили, що це особливо яскраво виявляється у осіб чоловічої статі. З іншого боку, рівень смертності у людей, які виношують злі наміри по відношенню до інших людей, заподіюють іншим збиток заради особистої користі, або з якими важко ужитися, в 1,5-2 рази вище норми. Дослідники довели, що феномен працює серед різних рас, людей різних станів, з різним рівнем фізичної підготовки і різними стилями життя.

Починаючи з 1958 року, доктор Вільямс (Williams), знаменитий американський фахівець з серцево-судинних захворювань, спостерігав за 500 студентами медичних інститутів впродовж 25 років. Він виявив, що коефіцієнт смертності для тих, хто поводився вороже по відношенню до інших, складав 96%, і у них також з'являлися серцеві захворювання в п'ять разів частіше, ніж у інших.

Пан Мартінс (Martins), бразильський учений-медик, провів спостереження за 583 корумпованими чиновниками, які брали хабарі, займалися крадіжкою і зловживали владою в корисливих інтересах. Після 10 років вивчень і досліджень, він виявив, що 60% корумпованих чиновників були або важко хворі, або мертві.

Сучасні дослідження показують, що доброзичлива, дружня і ввічлива манера поведінки, в поєднанні з високими моральними якостями, дає нормальний розвиток головного мозку, центральної нервової і ендокринної систем. Це також допомагає в систематичній регуляції біологічного годинника і стабілізації мікрофлори в організмі.

Виявляється, що звертаючи увагу на мораль і вдосконалення, ми не тільки слідуємо фундаментальним принципам людства, але також закладаємо важливу основу для свого міцного здоров'я.
Підписатися:

Коментарі