• Про нешкідливість мобільників повідомляється набагато рідше, ніж про їх небезпеку

  • Субота, 3 вересня 2005 року
При використання мобільного телефону 10 років не підвищується ризик появи пухлини нервів, що пов'язують вухо з мозком. До такого висновку прийшов професор Ентоні Свердлоу і його колеги з британського Інституту дослідження раку.

"Результати нашого дослідження показують, що немає ніякого істотного ризику протягом першого десятиліття використання, але чи існують довготривалі ризики, поки невідомо, оскільки стільниковий зв'язок з'явився відносно недавно", - повідомив Свердлоу.

Ці дослідження експерти називають найбільш масштабним у даному напрямі: вчені зосередилися на невромах, м'яких пухлинах, що ростуть на нерві, котрий сполучає вухо і внутрішнє вухо з мозком якраз в тому місці, до якого люди зазвичай прикладають телефонну трубку.

Нагадаємо, що про нешкідливість мобільників повідомляється набагато рідше, ніж про їх небезпеку, яку, втім, ніхто поки остаточно не довів.

Наприклад, ми вже чули, що телефони вражають ДНК, підсмажують мозок і можуть викликати старість. З іншого боку, миші підтвердили, що мобільники не вбивають людей.

Отже, має рацію Свердлоу (або Свердлов?) - з початку широкого розповсюдження мобільних телефонів пройшло дуже мало часу для проведення довгострокових досліджень. До того ж, самі телефони постійно еволюціонують: результати, отримані з моделями одного десятиліття, навряд чи можна застосувати до нинішніх пристроїв.

За матеріалами:
membrana.ru
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...