ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Алкоголь як фактор підвищення ризику інфекційних та вірусних захворювань

Велика Епоха

Надмірне вживання алкоголю загрожує не тільки похміллям такий висновок був зроблений вченими в ході чергового дослідження про вплив спиртовмісних напоїв на організм людини. Більш вагомим наслідком вживання алкоголю є зниження імунітету організму. І як наслідок, організм стає незахищеним перед бактеріями і вірусами, в тому числі й ВІЛ.

Надмірне вживання алкоголю загрожує не тільки похміллям. Фото: Cate Gillon/Getty Images
Надмірне вживання алкоголю загрожує не тільки похміллям. Фото: Cate Gillon/Getty Images
Групою вчених медичного факультету Університету Массачусетсу було проведено дослідження, в якому на білі кровяні клітини (моноцити) впливали певними хімічними речовинами, схожими з дією бактерій і вірусів.

До функцій моноцитів відносять: створення противірусного, протипухлинного, протимікробногго та протипаразитарного імунітету, участь в процесі кровотворення та формуванні специфічної імунної відповіді організму.

При цьому одна група клітин зазнала впливу алкоголю, у кількості, пропорційній змісту в організмі людини, яка щодня випиває 45 чарок/келихів протягом тижня.

В результаті експерименту зясувалося, що під впливом алкоголю захисні функції моноцитів значно слабшали: відповідною реакцією клітин моноцитів (які зазнали впливу спирту) на вплив вірусів було утворення ¼ кількості білка інтерферону першого типу. Цей білок виробляється здоровими моноцитами в якості захисної реакції, а без нього знищення вірусу є неможливим.

Інші результати цього експерименту:

  • Занижена реакція моноцитів на бактерії;
  • Надлишкове виробництво білка, що має протизапальну дію. У великій кількості цей білок (фактор некрозу пухлини-альфа) шкодить тканинам організму.

За словами вчених, це дослідження підтвердило той факт, що люди з ВІЛ, які зловживають алкоголем, мають меншу тривалість життя в порівнянні з інфікованими, але тими, хто вживає спиртне в обмежених кількостях.