ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Італійський шеф-кухар Даріо Панізі: Хороший настрій — хороша їжа

Велика Епоха
Даріо Панізі — італійський шеф-кухар ресторану «Вінтаж Кафе» у готелі «Вінтаж Бутік Готель» (м. Львів). Про те, як на думку шеф-кухаря приготувати гарну страву, про ставлення до української кухні, різницю між українськими та європейськими кухарями, а також важливість настрою під час приготування їжі, читайте у цій статті.

Даріо Панізі. Фото люб'язно надане «Вінтаж Бутік Готелем»
Даріо Панізі. Фото люб'язно надане «Вінтаж Бутік Готелем»
— Пане Даріо, з чого, на Вашу думку, починається приготування успішної страви?

Даріо Панізі: Основою будь-якої страви є найкраща якість продуктів, з якими я працюю. Не можу собі дозволити працювати з неперевіреними постачальниками. Якість є основою будь-якої страви. Також велику увагу приділяю температурі приготування, адже кожна моя страва вимагає інших умов приготування. Моєю пристрастю є сезонні продукти, з яких я можу готувати завжди. Не люблю використовувати заморожені інгредієнти. Тільки свіжі сезонні продукти.

— А у вас є улюблена страва? Чи подобаються Вам якісь страви з української кухні?

Даріо Панізі: Найулюбленішої немає. Справа в тому, що я полюбляю страви зі свіжих продуктів, різноманітність цих страв настільки велика, що я не можу обрати з них одну. Але мені прийшла до смаку і українська кухня. Є навіть такі страви, від яких я не можу відмовитись.

— Крім європейської та української кухні, як Ви ставитеся до інших національних кухонь? Чи вивчаєте Ви їх і чи черпаєте в них натхнення?

Даріо Панізі: Я є достатньо відкритою людиною і веду переписки з шеф-кухарями з різних країн світу. Дуже люблю дізнаватись щось нове для себе. Думаю, що це дуже цікаво і корисно обмінюватись досвідом. Звичайно, це надихає.

— Що б ви хотіли побажати українським кухарям?

Даріо Панізі: Перш за все хочу побажати, щоб вони любили свою роботу, щоб справа, якою вони займаються, приносила їм задоволення, щоб завжди хотілось знати більше, досягнути більших висот, щоб не зникала пристрасть в очах. Якщо приготування страв — це ваша любов — так і буде.

— А чи можна порівняти українських та європейських кухарів?

Даріо Панізі: Не знаю, мабуть можна. Але, на мою думку, не потрібно порівнювати такі різні (маю на увазі не тільки кухню) культури. Так, є схожість в спеціях, які використовують в Україні і в різних країнах Європи. Але в загальному українські шеф-кухарі відрізняються від європейських.

— Останнім часом багато говорять, що настрій кухаря дуже важливий, щоб приготувати гарну страву. А як Ви на це дивитесь? В якому стані, на Вашу думку, повинен перебувати кухар, коли він готує їжу?

Даріо Панізі: О…, хороший настрій є однією з найважливіших складових для приготуванні їжі.

Хороший настрій кухаря = хороша їжа.