• Фондю - романтичний подарунок швейцарських Альп

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Вівторок, 20 лютого 2007 року

Якщо дійсно можна знайти страву, яка зближує, - то це Фондю! Дивовижна історія стародавньої швейцарської страви бере початок з Альпійських гір. Але головна перевага - це «процес її вживання».Як не дивно, страва з'явилася від браку продуктів. Ще в XIV столітті його відкрили швейцарські пастухи. Йдучи з дому на довгий час в далекі альпійські пасовища, вони брали з собою хліб, сир і вино. Коли продукти закінчувалися, залишки сиру розтоплювали над багаттям в казані з вином і в гарячу масу мокали залишки зачерствілого хліба. Виходило смачно і ситно.

З часом рецепт страви пастухів перейняли слуги з панських будинків, а через деякий час страва потрапила на столи швейцарської знаті, яка сприйняла її як забаву та гру.

По-справжньому оцінили страву лише французи, які й дали їй ім'я - «Фондю» (fonde), що в перекладі з французької - «танути або плавитися». Вважається, що популярною страву зробив найвідоміший французький гурме Жан Ансельм Брійя-Саварен.Спробувавши Фондю, Ви зможете стати ще ближчим Вашим коханим, оскільки Фондю - це «страва спілкування». Вона не відволікає на процес споживання, не примушує думати «ніж туди чи сюди, лікті так чи не так», натомість: пікантний і незвичайний смак, як фон для задушевної бесіди, де спільна і єдина страва на столі як символ якоїсь майже спорідненої близькості. Вона демократична, на неї не розповсюджується застільний етикет, що забороняє вмочати шматочки хліба в залишки соусу. Весь сенс Фондю якраз в умочуванні і насолоді смаком. Страва з розплавленим сиром подається в одному екземплярі, що й додає пікантність процесу їжі.

У Києві Фондю бар знаходиться в тому самому місці, де за легендами стояло військо хана Батия. Символічно те, що воїни варили їжу в казанах, а основа знаменитих Лядських воріт знаходиться прямо в VIP-зоні бару.Сьогодні в меню Фондю бару є всі види фондю: класичне сирне (з використанням сирів грюйер, гауда, ементаль), м'ясне, рибне, а також десертне (з використанням шоколаду, кремової солодкої маси і додаванням шампанського). До нього подають фрукти і бісквіт. Готується Фондю легко і швидко.

Таїнство вживання їжі, безумовно, зближує. А Фондю додасть Вашим стосункам додаткову пікантність і теплоту.

Фондю бар

м. Майдан Незалежності

ТРК Глобус

1-а лінія, парний бік

Години роботи: з 11 до останнього відвідувача

Тел.: (044) 590-18-03

Рецепт Фондю від шеф-кухаря Фондю бару в Києві Олександра, дасть у загальних рисах уявлення про те, що ж таке загадкове Фондю і чому його варто спробувати.

Фондю сирне класичнесир ементаль - 60 г

сир гауда - 60 г

сир гарганзола - 30 г

вино біле сухе - 15 г

вершки - 60 мл (36%)

сіль/перець - 1/0,1

вершкове масло - 10 г

Приготування сирної маси

Сир розтоплюємо у вині доти, поки він не стане м'яким.Потім додаємо вершки і добре вимішуємо масу (важливо, щоб маса не кипіла).Масу затягуємо крохмалем, розведеним із водою. Якщо маса виходить дуже густою, її можна трохи розвести молоком або вершками.Залити масу у Фондюшницю, заздалегідь змастивши її вершковим маслом.Рекомендований гарнір до Фондю:

Цвітна капуста - 20 г

Капуста брокколі - 20 г

Шампіньйони - 30 г

Шинка - 20 г

Картопляні крокети - 7 шт. (смажаться у фритюрі)

Сухарі - 100 г (злегка підсушити в духовці)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...