• Свято Середини осені і місячні пряники

  • Понеділок, 12 вересня 2011 року

Свято Середини осені — це одне з 4 основних свят у Китаї. Воно припадає на п'ятнадцятий день восьмого місяця за місячним календарем, коли небо освітлює повний місяць, тобто сьогодні, 12 вересня за григоріанським календарем. За традицією, цього дня китайські сім'ї збираються разом, щоб помилуватися яскравим осіннім місяцем, поласувати місячними пряниками, фруктами і попити чаю.

Місячні пряники — це символ єднання сім'ї, достатку, гармонії та успіху. Вперше місячні пряники з'явилися на півдні Китаю за часів древньої династії Шан (1766–1122 до н.е.). Тоді вони готувалися із загостреними кінцями. Починаючи з ранньої династії Хань (206 до н.е.), насіння сезаму, гарбуза і волоського горіха стали обов'язковими компонентами в місячному прянику.

Протягом поколінь місячні пряники фарширували солодкою начинкою з гарбузового насіння, горіхів, пасти з насіння лотоса, м'ятою червоної квасолі і фініків.

З часом місячні пряники в різних регіонах стали готувати з урахуванням місцевих кулінарних традицій і найбільш доступних в регіоні продуктів. Так, пекінці воліють готувати їх із коричневою хрусткою скоринкою, тоді як у Сучжоу місячні пряники покриті кількома шарами тонкої скоринки. У знаменитій Гуанчжоуській кухні поверхню роблять щільною і м'якою, використовуючи різні начинки. На Тайвані для наповнення місячних пряників використовують солодку картоплю.

Сьогодні існують сотні різновидів місячних пряників, приготовлених за різними технологіями і з різними начинками. У Китаї та інших країнах Азії, де це свято користується популярністю, вони з'являються у продажу за місяць до настання свята Середини осені.

Однак незалежно від типу місячних пряників, їдять їх із чаєм, оскільки напій нейтралізує маслянистість цих виробів. Поєднання китайського чаю і місячних пряників утворює дивну гармонію.

Нагадаємо, що сьогодні за китайською традицією — свято Середини осені. Вважається, що в цей день місяць найкругліший і найкрасивіший.

Пропонуємо почитати інші наші публікації, де більш детально розповідається про свято Середини осені та деякі легенди, пов'язані з його походженням:

Сьогодні в Китаї відсвяткують середину осені

Легенда про свято Середини осені

Легенда про Богиню місяця і про свято «Середини осені»

Свято Середини осені в Китаї випадає на 30 вересня

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...