• Китайська кухня. Фотоогляд. Частина 2

  • Середа, 10 лютого 2010 року

Точка зору про те, що в Китаї їдять рис із екзотичними стравами типу акулячих плавців, змій, консервованих яєць і ластівчиних гнізд, вірна лише частково. Ці страви належить до «парадних» і подаються в ресторанах, на бенкетах і дипломатичних прийомах. Тоді як домашня китайська кухня використовує традиційні навіть для нас продукти.

«Краще більше овочів, та менше солі», як говорив Конфуцій. І його співвітчизники цілком поділяють цю точку зору, вживаючи в їжу різні види капусти, салату, редиску і редьку, картоплю, перець, томати, боби, квасолю і паростки бамбука.

Із м'яса в китайській кухні надається перевага свинині. Рідше яловичині і баранині. Птицю їдять усяку: і курей, і качок. Хто не чув про качку по-пекінськи?

Поважають і рибу, і морепродукти: окунь, камбала, короп, креветки, кальмари, краби ...

Деякі особливості китайської кухні

Для більшості страв китайської кухні продукти треба нарізати дуже маленькими шматочками — кубиками, соломкою, ромбиками і т. д. При цьому особливу увагу слід приділяти рівномірності нарізки, товщині і довжині шматочків. Китайські кухарі нарізають продукти широким ножем-тесаком прямокутної форми. Для цього потрібна певна вправність, але набутий навик економить чимало сил і часу. Якщо м'ясо або риба готуються великими шматками, то на кожному робиться кілька насічок, і м'ясо виходить таким же ніжним і м'яким, як після відбивання. Крім того, дрібно нарізані продукти легше брати паличками.

Особливість китайської кухні також у тому, що важливо дотримати теорію Інь і Ян у приготуванні їжі. Наприклад, відповідно до цієї теорії, взимку слід споживати «теплу» їжу Ян, а влітку — «холодну» Інь. Холодною, зокрема, вважається їжа з великим вмістом води, а теплою — що містить більше жиру.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...