• В чому таємниця ріки Верзаска?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 березня 2016 року

Верзаска — одна з небагатьох річок із кришталево чистою бірюзовою водою, крізь яку можна чітко розглянути райдужні камені, що вистилають її дно. Води цієї річки таять у собі загадку, розв’язати яку досі не може ніхто.

Верзаска відома всьому світу, але зовсім не своїми рекордними розмірами: глибина цієї річки всього 10—15 метрів, а довжина — 30 кілометрів. Ця річка бере свій початок на вершині гори заввишки 2864 м. Протікаючи вузькою альпійською ущелиною, через мальовничі долини, вона впадає в гірське озеро Маджоре між Швейцарією та Італією.

Береги Верзаски — це середземноморська рослинність, із каштановим лісами та виноградниками. Це місце дуже популярне серед туристів і любителів дайвінгу.

Загадка Верзаски криється в її абсолютно чистій воді, в якій немає жодного живого організму.

За однією теорією, кислотність води цієї річки настільки завищена, що в ній не виживає ні одна істота.

У 2009 році вчені провели дослідження води Верзаски, і цю теорію було спростовано. Виявилося, що за рівнем кислотності Верзаска не відрізняється від більшості річок Швейцарії.

Італійський фотограф Клаудіо Газзаролі зробив серію знімків із дна річки. На фото видно, що навіть з глибини 15 метрів можна розглянути в деталях міст над річкою — настільки чиста вода Верзаски.

Чому ж одна з найбільш красивих і чистих річок в Європі залишається повністю неживою — відповідь на це питання ми знайдемо, ймовірно, нескоро.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...