• У Китаї йде тенденція зростання корумпованості молодих чиновників

  • Понеділок, 14 квітня 2008 року
За даними прокуратури м. Чунцин, за останні роки в місті збільшилася тенденція скоювання злочинів під час виконання службових обов'язків серед молодих чиновників у віці до 35 років.

Як повідомляється в газеті «Комерційний вісник Чунцина», прокуратура м. Чунцин провінції Сичуань повідомила, що зараз традиційне явище скоювання злочинів, пов'язаних із службовими повноваженнями серед 59-річних чиновників вже йде на спад. Починаючи з 2003 р., міська прокуратура порушила 623 кримінальних справ, пов'язаних з корумпованістю молодих чиновників у віці до 35 років. Це складає 17% всіх кримінальних справ.

Доктор наук у сфері соціології з Вашингтона пан Лю Сяочжу вважає, що таке явище ще сумніше, це зовсім не означає, що молоді жадніші, ніж немолоді, а просто чиновники похилого віку вже накрали собі досить і вже наситилися, а молоді ще ні, тому вони можуть принести набагато більший збиток державі.

У звіті прокуратури м. Чунцина мовиться, що велика частина таких злочинів пов'язана з хабарництвом. З останніх 5 випадків хабарництва в особливо великих розмірах - понад 1 млн. юанів (приблизно $140 тис), у трьох замішані чиновники віком до 35 років.

Аналітик з м. Ханчжоу пан Цзан Айцзун упевнений, що для того, щоб вирішити цю проблему, необхідно підсилити контроль над чиновниками, дати свободу пресі і зробити незалежною систему правосуддя. Він сказав: «Всі ЗМІ в Китаї займаються тільки прославлянням керівників і є рупором партії. Наприклад, коли Чень Лянюй займав свій пост у Шанхаї, всі ЗМІ хвалили і звеличили його заслуги на перших шпальтах своїх газет, кожна його незначна промова транслювалася по ТБ, як головна новина. Коли адвокат Чен Енчун спробував розслідувати деякі факти хабарництва і обману, вчинені Ченем і оприлюднити їх, його заарештували і засудили до 3 років позбавлення волі. Але зараз з'ясувалося, що все, що намагався розповісти широким масам адвокат, - правда, і зараз Чень Лянюя засудили до 18 років ув'язнення. З цього видно, що ЗМІ є підконтрольними і не можуть повідомляти правду, отже і не можуть грати роль контролю над чиновниками, створюючи певну громадську думку».

Пан Лю Сяочжу також підкреслив, що в Китаї практично зовсім немає незалежної системи контролю над діяльністю чиновників. Всекитайські збори народних представників, судова влада і юстиція діють спільно, як своєрідна група єдиних інтересів. Тому за такої системі правління, ці проблеми не можливо вирішити. Їх можна вирішити тільки шляхом демократизації. Потрібно, щоб чиновників вибирали люди, і щоб люди реально могли контролювати їхню діяльність. Якщо буде незалежна судова влада, то при виникненні порушень, вона зможе спиратися тільки на закони і вирішувати питання строго у відповідності із законом.

Гао Шань. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі