• Китайський вчитель відчуває наближення землетрусів

  • Середа, 29 травня 2013 року

Пані Сяо Хун’юнь із міста Чанде китайської провінції Хунань веде щоденник, де записані всі випадки, коли вона передбачила землетруси на основі фізичних реакцій, від яких вона страждає. Недавно вона передбачила землетрус 20 квітня в Яані провінції Сичуань. Фото: Weibo.

Пані Сяо Хун’юнь із міста Чанде китайської провінції Хунань веде щоденник, де записані всі випадки, коли вона передбачила землетруси на основі фізичних реакцій, від яких вона страждає. Недавно вона передбачила землетрус 20 квітня в Яані провінції Сичуань. Фото: Weibo.

Пані Сяо Хун’юнь працює вчителем у середній школі міста Чанде провінції Хунань. За день до землетрусу у неї, зазвичай, виникають запаморочення, шум у вухах і посилене серцебиття. Такі симптоми жінка відчувала напередодні землетрусів у Китаї, а також у Тайвані і Чилі.

Нещодавно, за кілька днів до землетрусу магнітудою 7,0 у місті Яань провінції Сичуань 20 квітня, у неї було запаморочення і безсоння.

Журналісти Радіо Voice of China взяли інтерв'ю у пані Сяо про її фізичне прогнозування землетрусу в Яані.

За словами пані Сяо, під час уроку вона раптом знепритомніла. Її відвезли до лікарні і перевірили стан здоров'я, але відхилень не було.

Сяо сказала: «Я почала відчувати запаморочення 18-го і не могла заснути вночі, особливо напередодні 20-го, о 4-й ранку я ще не могла заснути. Я відчувала велику втому, наче я була у човні, який гойдався на воді».

Вона сказала своєму чоловікові: «Я відчуваю, що ось-ось десь відбудеться землетрус». Уранці 20 квітня у Яані дійсно стався землетрус. «Коли відбувся землетрус, я сиділа на дивані і мої ноги безперестанку трясло», — сказала Сяо.

53-річна пані Сяо каже, що у 13-річному віці вона постраждала від удару електричним струмом. «Тієї миті все моє тіло оніміло, і я впала на землю. На щастя, я не дуже постраждала», — сказала вона. Відтоді у неї час від часу траплялися запаморочення та інші симптоми, хоча медичні обстеження нічого не виявляли.

Пані Сяо пригадує, що коли їй було 16, вона почула гуркіт у полі під час збирання врожаю рису. Але люди, які були поруч з нею, нічого не чули. Багато днів потому, вона дізналася, що у Таншані того дня був землетрус (26 липня 1976 року під час землетрусу у місті Таншань на північному сході Китаю загинули сотні тисяч людей).

Однак до вересня 1999 року пані Сяо не пов'язувала такі прояви фізичного стану із землетрусами. «Коли по телебаченню я подивилася новину про сильний землетрус у Тайвані 21 вересня 1999 року, я почала замислюватися, що, можливо, мої дивні хвороби пов'язані зі землетрусами». Сяо сказала так тому, що за день до цього пережила сильний фізичний напад.

Відтоді пані Сяо стежить за новинами кожного разу, коли почувається зле. «Після того, як у мене виникає якийсь фізичний напад, швидше за все, буде землетрус. Залежно від того, наскільки сильний дзвін у вухах, я можу визначити, як це далеко, наскільки потужний землетрус і приблизно у якій стороні він буде», — сказала вона.

Оскільки ніхто їй не вірив і люди вважали, що з нею щось негаразд, пані Сяо почала записувати кожне своє передчуття, після якого потім був землетрус. Вона попросила своїх рідних та колег підписувати сторінки для підтвердження. Згідно з її щоденником, найближчий землетрус стався у Ченду округу Ліньлі, а найвіддаленіший — у Чилі.

Пані Сяо звернулася до китайського професора-пенсіонера Сунь Шихуна із сейсмографічної станції за день до землетрусу в Юйшу 14 квітня 2010 року. Вона сказала йому, що у неї були сильні фізичні напади, і що, зазвичай, таке трапляється з нею за день до землетрусу.

Сунь Шихун повірив, що фізичні напади пані Сяо дійсно пов'язані зі землетрусами. І наступного дня землетрус дійсно відбувся. Згодом експерти різних сейсмічних станцій провінції Хунань відвідали пані Сяо для проведення досліджень і обстежень.

Експерти дійшли висновку, що напади Сяо дійсно пов'язані зі землетрусами, тому що її тіло може відчувати інфразвук землетрусу заздалегідь. Чим вища магнітуда, тим сильніші відчуття.

Лі Веньхуей, Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі