• Історія Китаю: безстрашний і вірний каліграф Ян Чженьцін

  • Понеділок, 13 травня 2013 року

Найдуховнішим періодом за всю історію Китаю вважається час правління династії Тан. Сьогодні ми розповімо про Ян Чженьціна, губернатора Піднебесної, який уважався одним із провідних каліграфів того часу. Він здобув популярність за свою відданість імператору і велике почуття справедливості. Ян не визнавав лестощі і не боявся говорити правду — саме це і принесло йому велику шану.

Ян Чженьцін жив у 709—785 роках.

Коли Ян був уже старий, імператор наказав йому вести переговори з генералом, який керував величезною армією повстанців на півночі країни. Усвідомлюючи всю небезпеку, Ян вирішив піти до ворога без супроводу.

Ворожий воєвода за допомогою лазутчиків заздалегідь довідався, що Ян Чженьцін йде один, проте все ж наказав загону воїнів сховатися біля зали, щоб підстерегти посла. Як тільки Ян почав свою промову, вони з криком увірвалися до зали, розмахуючи зброєю і погрожуючи вбити його. Однак це нітрохи не похитнуло сміливого посланця, і він спокійно говорив далі.

Генерал заколотників оцінив хоробрість Яна, його особистість і великі здібності і наказав своїм воїнам відступити, а Ян Чженьціна провести до місця його тимчасового проживання. Проте воїни ні на мить не спускали з нього очей.

Захоплений мужністю і витримкою Яна, генерал направив до нього послів, пропонуючи йому посаду прем'єр-міністра, якщо той погодитися служити йому. Але Ян цю пропозицію відкинув, не маючи наміру співпрацювати з повстанцями.

Бачачи, що посол і оком не повів на вмовляння приєднатися до нього, ворожий генерал наказав помістити старця під варту, після чого ще погрожував поховати живцем. Однак вірне серце Яна Чженьціна не здригнулося, і розлючені повстанці вбили героя у віці 76 років.

Він провів багато років на полях битв, переживаючи у своїй кар'єрі злети і падіння. Відданість і героїзм Яна Чженьціна принесли йому ще більшу популярність, ніж його видатні роботи каліграфії. В історії Китаю він згадується як єдиний каліграф, якій міг би зрівнятися здібностями з відомим майстром Ван Січжи.

Стиль каліграфії Яна часто розглядають як прояв його сильної особистості, спокою і вірності. На початку правління династії Тан каліграфія відрізнялася тонкою і вишуканою манерою виконання, і часто її обрамляла акуратна рамка. Але Ян створив свій неповторний стиль з прямокутною структурою і скромною формою, яка відповідає його твердому характеру. Мазки його каліграфічного письма відрізнялися точністю і прямотою.

Каліграфія Яна наповнена красою. Вона відображає внутрішню силу і художній стиль автора. Протягом всієї історії Піднебесної творчість Ян Чженціна високо цінувалася. І понині її можна розгледіти на багатьох стінах і обелісках, які майстер залишив після себе нащадкам.
Підписатися:

Коментарі