• Художники Китаю: Хань Гань, що краще всіх зображував коней

  • Понеділок, 15 квітня 2013 року
HanGan

Хань Гань — кращий художник, який зображував коней за часів династії Тан. Ілюстрація: Чжичін Чень/Велика Епоха

За всю історію Піднебесної період правління династії Тан вважається найбільш процвітаючим. Багато поетів, художників, музикантів, що творили в цей час, стали прикладом для наслідування. Один із них — Хань Гань*, який прославився як найкращий художник, що зображав коней.
У молодості Хань Гань заробляв на життя тим, що доставляв вино. Одного разу він відправився в будинок «поета-будди» Ван Вея, щоб забрати гроші за вино, яке він приніс йому раніше. Однак, оскільки Ван Вея в той час не було вдома, Хань Ганю довелося почекати. Щоб не байдикувати, він став зображати на землі коней різних форм. Коли Ван Вей повернувся і побачив малюнки, то був вражений. Він зрозумів, що юнак дуже талановитий, і запропонував оплатити його навчання у відомих майстрів. Десять років по тому Хань Гань вже сам став знаменитим художником.
Династія Тан славилася потужною кавалерією, і кожен воїн обов'язково мав коня. Але не тільки війська — багато звичайних мешканців тодішньої столиці Китаю Чан'ань також тримали у себе цих тварин. Тому коней, як важливу частину суспільного життя того часу, часто зображували у живописі та скульптурі.
Хань Гань був настільки захоплений малюванням коней, що проводив чимало часу в стайнях, спостерігаючи за ними. Одного разу, почувши про майстерність Хань Ганя, його викликав до палацу сам імператор і запропонував знайти для художника хорошого вчителя. Але Хань відповів, що для нього кращі вчителі — це коні в імператорських стайнях.
На відміну від багатьох інших художників, які в основному зображували колони коней під час бою, Хань Гань велику увагу приділяв їхній красі, ретельно прописував м'язи і шкуру цих тварин. Подовгу спостерігаючи за кіньми і пробуючи різні способи малювання, він створив свій власний стиль.
Найвідомішою з робіт Хань Ганя вважається «Портрет білявки, що сяє в ночі», картина добре відбиває майстерність художника. Білявка, що сяє в ночі — так звали коня, який належав імператору. На цій картині зображений м'язистий і повний сил кінь. Він прив'язаний до стовпа, його голова високо піднята, а грива розвивається на вітрі. Ніздрі коня роздуті, вуха сторчма, а очі широко розкриті, немов бажають охопити весь навколишній простір. Картина написана дуже гармонійно, короткими, але точними мазками.
Завдяки вишуканому стилю малювання і любові до коней, Хань Ганя по праву вважають найкращим художником, який зображував цих благородних тварин.
*Народився майбутній живописець приблизно в 740 році.

Читайте також:

«Бог живопису» Китаю: У Даоцзи
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...