• Компартія Китаю підробляє традиційний китайський танець

  • Вівторок, 23 квітня 2013 року

Азія

Тайвань
4 — 9 бер.
12 — 15 бер.
18 — 22 бер.
25 — 29 бер.
31 бер. — 1 квіт.
3 — 8 квіт.
11 — 12 квіт.
Японія
15 — 16 квіт.
18 — 21 квіт.
Південна Корея
24 — 26 квіт.
29 — 30 квіт.Європа

Швейцарія
26 — 28 лют.
Нідерланди
3 — 4 бер.
Польща
7 — 8 бер.
Австрія
10 — 11 бер.
Германія
13 — 15 бер.
Бельгія
17 — 18 бер.
Італія
20 — 22 бер.
Ірландія
25 — 26 бер.
Великобританія
28 — 29 бер.
31 бер. — 1 квіт.
Швеція
4 — 7 квіт.
Франція
10 — 12 квіт.
Германія
14 — 16 квіт.
18 квіт.
Австрія
20 — 21 квіт.
Іспанія
24 — 25 квіт.
 
Артисти трупи Shen Yun Performing Arts в залі Лінкольн-центру, Нью-Йорк, 7 січня 2011 рік. Здатність Shen Yun приваблювати широку аудиторію своїми виступами в жанрі класичного китайського танцю зацікавила пропагандистів у Пекіні, які тепер намагаються наслідувати артистів спектаклю. Фото: Дай Бін/Велика Епоха

Артисти трупи Shen Yun Performing Arts в залі Лінкольн-центру, Нью-Йорк, 7 січня 2011 рік. Здатність Shen Yun приваблювати широку аудиторію своїми виступами в жанрі класичного китайського танцю зацікавила пропагандистів у Пекіні, які тепер намагаються наслідувати артистів спектаклю.

Фото: Дай Бін/Велика Епоха

Компартія Китаю не збирається відкрито і чесно вчитися у Shen Yun (Шень Юнь)

З найпершого шоу класичного китайського танцю і музики Shen Yun у 2006 році в Нью-Йорку чиновники КНР постійно намагалися зірвати виступи трупи.

Тиск з боку дипломатів, шантаж, погрози власникам залів — ось головна тактика посадових осіб консульств КНР, які прагнуть закрити Shen Yun.

Чиновники компартії використовували у своїй закулісній кампанії такі брудні трюки, як перевантаження гарячих ліній шоу численними телефонними дзвінками, проколювання шин автобуса з артистами Shen Yun, написання псевдоскарг нібито від глядачів власникам залів і розсилка листів з метою дискредитувати ведучих цього шоу.

КПК уперто діяла далі у цьому дусі протягом восьми років, але мало чого досягла.

Розглянемо касову привабливість Shen Yun. За чотири місяці гастролей Shen Yun у цьому році виступила в США, Канаді, Південній Америці, Європі та Азії, і 90% квитків було продано.

У Тайвані, який лиш однією протокою відділений від материкового Китаю, на 44-и із 46-х виступів квитки було повністю розпродано.

Оскільки компартія побачила, що її спроби зламати Shen Yun були марними, вона вибрала нову тактику. За словами джерел, знайомих з обговоренням цієї теми в Пекіні, компартія тепер націлилася на те, щоб «вчитися» у Shen Yun.

Звичайно ж, компартія не збирається вчитися у Shen Yun відкритим і чесним. Наприклад, професійний симфонічний оркестр може запросити видатного музиканта, щоб він провів майстер-класи з навчання. Ніякого запрошення виступити з турне в Китаї Shen Yun так і не надійшло.

Замість цього компартія має намір учитися у Shen Yun так само, як «вчиться» її армія комп'ютерних хакерів у західних компаній і урядів — шляхом крадіжки.

Можливо, саме тому 9-го квітня на китайській версії сайту Shen Yun з'явилося таке повідомлення:

«Технічні прийоми, зміст, дизайн і створення вистав Shen Yun захищені патентами і авторськими правами. Це також включає в себе синхронізацію і координацію між цифровим екраном  і виконавцями, а також усі типи переходів між сценами і взаємодії між проекцією фону і виконавцями, оркестром, вокалістами і т.д. Інші трупи виконавських мистецтв, приватні особи або організації заборонено копіювати або наслідувати це чи будь-яку іншу частину виступу Shen Yun. Порушники будуть притягнені до відповідальності в судовому порядку».

Дві протилежності

Згідно з інформацією на сайті Shen Yun, покликання трупи — відродження традиційної богонатхненої китайської культури.

Протягом багатьох політичних кампаній, і зокрема під час Культурної революції, КПК намагалася знищити цю культуру до тла. Велику кількість стародавніх сувоїв було спалено, багато храмів — зруйновано, тисячі ченців — закатовано і вбито.

Після безумства Культурної революції компартія домагалася того, щоб замінити традиційну культуру Китаю жагою наживи і догматичним атеїзмом.

Стаття від 17 грудня 2011 року рупору партії — агентства Сіньхуа — одна з багатьох, де в черговий раз підтверджується позиція влади. Стаття під назвою «Члени Комуністичної партії не можуть сповідувати ніякої релігії» пояснює, що не сповідувати жодної релігії завжди було принципом компартії. Вона закликає членів партії пропагувати атеїзм і попереджає, що релігійна віра «роз'їсть і послабить м'язи партії».

На думку ж глядачів, шоу Shen Yun робить божественні речі видимими і виявляє все найкраще в людях.

Даніель Брелаз, мер міста Лозанна на південному заході Швейцарії, подивившись Shen Yun у березні, сказав, що вистава «має безпосередній зв'язок з небесами і божественністю».

Блютте Паш, пенсіонер з Лозанни, подивившись виставу Shen Yun, зазначив: «Маю враження, що я перебував у божественному світі, прекрасному, майже казковому».

Луї Фаірбайн з Монреаля, Канада, подивився виставу в січні. Після цього він вирішив, що буде «добре ставитися до всіх своїх знайомих, по можливості допомагати всім і просто робити більше добра».

Пан Сюй Чжень-тьі — колишній президент Культурного центру Ульсан у Південній Кореї — після перегляду шоу в місті Тегу (четверте за величиною в країні) на початку квітня сказав: «Хто б не подивився виставу Shen Yun, буде хвалити її за чисту щирість, співчуття і красу».

«Духовні речі невловимі, ​​але вони існують у наших серцях, і їх важко висловити», — сказав пан Сюй. — Однак трупа Shen Yun показала їх на сцені під час свого виступу».

Сеа Бут, музичний терапевт з Брісбена, Австралія, після перегляду шоу в лютому, сказала, що неземна витонченість — невидима частина вистави Shen Yun.

Воля народу

Як мовиться у давній китайській приказці, спадщина традиційної культури ніколи не втратить любов народу. Лише той, хто дійсно може усвідомити тілом і душею китайську культуру, зможе показати справжні традиції китайської нації.

Після перегляду Shen Yun у лютому у Вашингтоні, округ Колумбія, США, китайський дисидент Вей Цзіншен сказав: «Для компартії Китаю Shen Yun — як більмо на оці. Китайці вже прокинулися і потягнулися до краси своєї власної традиційної культури».

«Китайці бачать, що Shen Yun представляє їх справжню культуру, а те, що показує компартія — фальшиве. У цьому значенні трупа Shen Yun дуже важлива для китайського народу», — сказав Вей.

На додаток до цього, як каже Вей Цзіншен, компартія постала перед глибокою кризою. У лютому «Сіньхуа» опублікувала статтю про те, що в Китаї вже 1,18 млн «голих чиновників» — посадових осіб, які в очікуванні колапсу, що насувається, вивезли свої родини і заощадження за кордон.

Перед загрозою свого існування компартія зараз сприймає традиційну китайську культуру, як красиве вбрання, в яке можна прибратися. Мабуть, комуністичні партократи вважають, що трохи макіяжу може замилити очі китайцям.

Шоу, подібні до Shen Yun, уже почали з'являтися у стародавньому місті Сіань на північному заході Китаю і в місті Цзілінь на далекому північному сході.

Ті, хто дивився ці виступи, кажуть: «Партійцям дуже важко зрозуміти суть традиційної китайської культури. Не можна це просто завчити».

Як можуть люди, які дотримуються атеїзму, щось зрозуміти у богонатхненій культурі? Або компартія змушена буде відмовитися від власної сутності, або покаже фальшиву традиційну культуру Китаю.

Якщо компартія зможе показати хоча б частину справжньої стародавньої культури Китаю, то цим вона підпише собі смертний вирок.

Пан Чен (псевдонім) приїхав з родиною з материкової частини Китаю в Тегу, Південна Корея, щоб 6 квітня подивитися виставу Shen Yun. «Ви не знайдете такий концерт у Китаї. Насправді, можна сказати, що це щось абсолютно неймовірне», — сказав він.

«Концерт закликає людей вірити в Бога.... Якщо люди в Китаї нічому не будуть вірити, то зможуть вчинити будь-яке злодіяння, навіть убити людину. Що справді потрібно Китаю, так це віра, яка пробудить людей», — сказав пан Чен.

Чжан Тяньлян, оглядач з питань китайської політики, у 2008 році в статті у Великій Епосі писав про Shen Yun: «Коли відновиться віра традиційної культури і моральні цінності, тоді пробудиться і совість людей. Розпад партійної культури неминучий. Коли це відбудеться, компартія та її зла політична система втратить середовище, на яке вона спирається, щоб вижити».

Карл Маркс, духовний прабатько китайської компартії, точно сказав, що історія спочатку проявляється як трагедія, а потім як фарс.

Народ Китаю пережив трагедію, яку створила компартія Китаю. Тепер він бачить, що компартія робить із себе посміховисько.

Дотримуючись атеїстичних принципів, компартія намагається скопіювати божественні ідеали Shen Yun. Коли ця копія з'явиться на сцені в Китаї, це буде прояв цілковитої безсоромності і жадібності до влади.

Кожний підроблений виступ Shen Yun у Китаї ще виразніше покаже красу оригінального подання. Розлютившись, компартія лише зміцнить бажання китайського народу повернутися до своєї істинної спадщини.

Оригінальна стаття китайською мовою.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...