• Історія Лі Мі — головного міністра династії Тан і даоса в одній особі

  • Понеділок, 22 квітня 2013 року
300 років правила династія Тан в Піднебесній. Смутні часи чергувалися з мирними. Імператори змінювали один одного на престолі. Кожен імператор намагався тримати у своєму оточенні відданих чиновників. Одним із таких людей був Лі Мі, що жив з 722 по 789 роки. За своє життя йому довелося служити чотирьом імператорам, і при кожному йому довіряли високі посади.
Коли держава перебувала в біді, Лі Мі допомагав правителям впоратися з бунтівниками. Але після того як життя налагоджувалося в країні, він відходив від державних справ. У пам'яті людей він залишився як незворушний чоловік із високим почуттям милості і справедливості.
У дитинстві про Лі заговорили як про диво-хлопчика після того, як у семирічному віці він написав статтю для імператора і отримав його схвалення. Високо оцінив талант хлопчика і прем'єр-міністр, який став частенько запрошувати його пограти у своєму саду. Одного разу головний міністр мав намір посприяти у просуванні свого знайомого. Дізнавшись про це, хлопчик запитав у міністра: «Ви стали вищим чиновником за свою скромність, чесність і справедливість. Невже тепер ви будете обманювати?». Це зауваження дитини протверезило його, і він змінив своє рішення.
Коли Лі Мі виріс, імператор запропонував йому посаду після того, як прочитав його поради про те, як управляти державою. Однак Лі Мі ввічливо відмовився від пропозиції, скромно зауваживши, що поки ще занадто молодий для такої роботи. Але трохи пізніше він погодився бути наставником принца, але тільки як друг, а не офіційна особа. Однак після того як молодий наставник написав кілька поем, в яких висміював головного міністра, його вигнали зі столиці. Після цього Лі Мі вирішив стати даосом-відлюдником.
Незабаром трон перейшов до принца, країну охопили повстання і хаос. Заколоти виникли всюди, тому Лі Мі знову запросили до столиці, для того щоб допомогти молодому імператорові. Йому запропонували перебувати поряд із імператором і займатися внутрішніми справами, але дозволили залишатися в одязі відлюдника, який він хотів носити.
За допомогою даоса повстання були придушені, чому імператор був дуже радий і запропонував Лі Мі залишитися в палаці. Але, незважаючи на прохання владики, Лі вирішив покинути службу і повернутися до життя відлюдника. Лі подякував імператору за довіру і повернувся в свою стару хатину.
Не тільки в палаці, але і в народі Лі Мі поважали за його чесність і самовладання. У важкі для країни часи він судив неупереджено і справедливо. Після того, як мир був відновлений, він одразу залишив справи держави і продовжив свої пошуки істинного сенсу життя. Хоча часом він вів себе зухвало, але все ж таки зміг завоювати повагу серед вчених людей Китаю.

Читайте також:

Історія поета-будди Ван Вея 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...