• Замість послідовника Фалуньгун запроторили до в'язниці того, хто не займається цією практикою

  • Неділя, 6 квітня 2008 року
 

Коли влада м. Шицзячжуан заарештовувала послідовників Фалуньгун, то разом із ними заарештували і не практикуючого Фалуньгун. Його дружина з цього приводу подала скаргу до суду, але її не взяли до розгляду, а чоловіка засудили до 3,5 років в'язниці.

Радіо «Вільна Азія» повідомило, що останнім часом постійно надходить інформація про арешти послідовників Фалуньгун м. Шицзячжуана провінції Хебей. Недавно свідок повідомив, що разом із послідовниками Фалуньгун заарештували і тих, хто не займається цією практикою.

Один із них пан Чжан Хуфен. Його дружина Гу Єнь розповіла кореспондентові радіо: «Наприкінці квітня минулого року, коли нас не було вдома, поліцейські перелізли через огорожу, зайшли до нас у будинок і провели обшук. Коли мій чоловік повернувся, то застав їх у будинку. Вони сказали, що у нього не все гаразд із документами і що він повинен пройти з ними у відділення для розгляду. Він пішов із ними і більше не повернувся. Коли я пішла у відділення дізнатися про свого чоловіка, мені сказали, що все гаразд і щоб я поверталася додому і чекала. Я прочекала 10 днів, після чого поліція пред'явила мені ордер на його арешт».

Гу Єнь підкреслила, що її чоловік не є послідовником Фалуньгун, і що про це знають всі жителі їхнього села, і що сільський староста і партком письмово підтвердили це. Проте суд у це не повірив.

Гу розповіла, що її мати та батько практикують Фалуньгун і що про це відомо місцевій владі. Гу з чоловіком раніше тримали невелику друкарню, але потім закрили її, а друкарський верстат перенесли додому. Коли поліцейські робили у них удома обшук, то вони виявили цей верстат і сказали, що на ньому друкують матеріали Фалуньгун, і також чомусь сказали, що вже було надруковано 1500 листівок, хоча вони не знайшли жодної.

Гу Єнь також розповіла, що торік у справі її чоловіка вже були три слухання суду, ні на одному з них суддя не приймав до уваги її свідчення і слова їхнього адвоката. Два тижні тому її чоловіка перевели у в'язницю Цзідун м. Таньшань.

Адвокат Чжана Лін Сяоцьєн розповів кореспондентові, що в суді повіту середнього рангу Чжану вже ухвалили вирок два тижні тому, але навіть він про це не знав. Чжана засудили до 3,5 років позбавлення волі. Адвокат заявив, що весь процес виголошення вироку не відповідав закону.

Лін також сказав, що в ситуації, що склалася, дружина Чжана може апелювати до вищого суду, а потім до найвищого народного суду, або звернутися з апеляцією до уряду.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...