• Колишній в'язень підтвердив, що в Китаї у в'язнів видаляють органи

  • Субота, 21 червня 2008 року
 

На початку 2006 р. The Epoch Times уперше викрила злочини компартії Китаю (КПК), пов'язані з незаконним видалянням органів у живих послідовників Фалуньгун. Відтоді постійно надходять нові свідчення цих злочинів.

Недавно свідок із м. Усі провінції Цзяньсу виступив для викриття того, що йому вдалося дізнатися за час свого перебування в центрі ув'язнення № 2 м. Усі. За його словами, в цьому центрі за 2002 р. було проведено велику кількість операцій видаляння органів.

Він був ув'язнений з 2005 р. по 2007 р. через свої опозиційні коментарі з приводу протизаконного контролю КПК над особистими виступами громадян і ЗМІ. За час свого ув'язнення він дізнався, що не лише засуджених до страти в'язнів убивають, щоб видалити у них органи, але також і послідовників Фалуньгун. Заради безпеки родичів, що перебувають у Китаї, ми не розкриватимемо ім'я цього свідка.

Кореспондент The Epoch Times: За яких обставин Вам стало відомо про видаляння органів у послідовників Фалуньгун?

Свідок: У період із березня 2005 р. до початку 2007 р. я був поміщений у центрі ув'язнення № 2 м. Усі. Тюремні наглядачі часто переводили мене з камери в камеру. Кожного разу, коли мене поміщали в нову камеру, наглядачі казали поміщеним, що я божевільний і що їм не слід розмовляти зі мною. Ув'язненим давали розпорядження знущатися з мене. За час свого ув'язнення я побував у сімнадцятьох різних камерах. Сусіди по камері, які були ув'язнені довгий час, розповідали мені, що у двох-трьох послідовників Фалуньгун із кожної камери видалили органи в період з 2002 по 2003 р.

Кореспондент: Як же виявився цей факт?

Свідок: У центрі ув'язнення кожен в'язень повинен пройти фізичне обстеження щонайменше двічі на рік. Проходячи обстеження, в'язні, що перебували там тривалий час, сказали мені: «Настав час, коли у цих людей видалятимуть органи. Подивися на цих двох сильних молодих хлопців. Їхні органи видалять».

Кореспондент: Ким були ці «сильні молоді люди»?

Свідок: В'язень, засуджений до страти, і послідовник Фалуньгун. Лікарі ретельно обстежували цих людей, але майже зовсім не звертали увагу на інших в'язнів. Уже давно не секрет, що органи видаляють у засуджених до страти в'язнів. Екзекуції проводили напередодні китайського Нового року і 1 жовтня щорік, тому фізичне обстеження проводилося в січні та вересні. Лікарі перевіряли стан здоров'я в'язнів, щоб виявити, які органи підходять для трансплантації. Ті, хто перебував у в'язниці тривалий час, відзначали, що послідовників Фалуньгун обстежували дуже ретельно. Це означало, що вони були обрані як жертви.

Кореспондент: Як ці люди, які довго перебували у в'язниці, дізналися про те, що органи послідовників Фалуньгун було видалено?

Свідок: Послідовники Фалуньгун віддані своїй духовній вірі. В'язні вважають їх невідступними. Щоб вийти з в'язниці, їм усього лише необхідно дати гарантію письмово про те, що вони ніколи більше не займатимуться практикою Фалуньгун, але вони цього не роблять. Тому їх б'ють і піддають тортурам. Інколи наглядачі залишають їх без їжі або ж дають їм пійло для свиней або їжу вкриту цвіллю. Я точно знаю, що в центрі ув'язнення м. Усі було два тюремних наглядачі, чия робота полягала в тому, щоб бити в'язнів. Вони били й катували послідовників Фалуньгун до напівсмерті. Інколи від сильного пошкодження внутрішніх органів, послідовники Фалуньгун навіть не могли вживати їжу. Інколи їхні губи й рот були пошкоджені від сильних ударів, тому вони не могли їсти. Увівши їм сольовий розчин, наглядачі припиняли тортури і більше не звертали на них увагу. На той час вони вже стояли на межі смерті. Наступного дня їх вивозили з камери, а їхні органи згодом видаляли. Більше ми їх ніколи не бачили.

Кореспондент: Чому ці в'язні були переконані, що послідовники Фалуньгун були вбиті в результаті видалення органів, а не були звільнені?

Свідок: По-перше, вони не давали обіцянки, що припинять займатися Фалуньгун, тому і не могли бути звільнені. По-друге, їх відводили в окрему кімнату. Після чого кілька лікарів у білих халатах заходили туди. Після цього більше їх не бачили. Якось один в'язень розповів, що випадково почув розмову родичів одного послідовника Фалуньгун із наглядачами. Родичі питали про причину такої раптової смерті їхнього родича, і чому тіло спалили в крематорії, не показавши його попередньо сім'ї. В'язні були спантеличені. Той послідовник Фалуньгун був цілком здоровий, коли його вивели з камери два дні тому. Як він міг так раптово померти? Ймовірно, його вбили. Інакше, чому вони відмовили сім'ї побачити тіло до кремації, на що ті мали право? Це тому, що його органи видалили. Подумайте, вони видаляють органи у страчених в'язнів, чому ж вони не могли піти ще далі?

Кореспондент: Це відбувалося в кожній камері? Як часто?

Свідок: Я був ув'язнений протягом двох років і побував у сімнадцятьох камерах. У кожній з них, один із в'язнів розповідав про те, як деяких послідовників Фалуньгун убили для органів, часто це був не одиничний випадок. Хоча я не був особисто свідком злочину, я бачив, як жорстоко вони били послідовників Фалуньгун. Наглядачі прив'язували їх до лави, кінцівки витягнуті, і тримали їх зв'язаними в такому положенні протягом багатьох годин. Їм не дозволяли ходити в туалет. Я також був свідком того, як наглядачі вставляли їм у рот гострі бамбукові лозини для примусового годування або набивали їм рот деревинками. Не знаю, чи змінили вони ці методи зараз.

Кореспондент: Інакше кажучи, в'язні в центрі знали про видаляння органів у живих послідовників Фалуньгун ще на початку 2002 р., до того, як злочини були викриті у всьому світі?

Свідок: Так, в'язні знали про це в 2002 р. Після того як я виїхав із Китаю, я прочитав звіти про видаляння органів, я не сумніваюся, що все, що там описано - правда.

Лі Цзе. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...