• ІЦФД: 10 фактів про Фалуньгун і пекінську Олімпіаду

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    П'ятниця, 27 червня 2008 року
 

Чим ближче початок Олімпіади в Пекіні, тим сумлінніше китайська компартія «готується» до неї, проводячи «зачистки» й арешти, запроваджуючи нові обмеження і заборони. Нижче наведено 10 фактів, пов'язаних із Фалуньгун і Олімпіадою, опублікованих Інформаційним центром Фалунь Дафа (ІЦФД).

1. Президент Олімпійського комітету Китаю відповідальний за тортури

У 2004 р. Федеральний суд США дійшов висновку, що Лю Ці - голова Комітету організації Олімпійських ігор у Пекіні - відповідальний за тортури послідовників Фалуньгун у Китаї. Це відбувалося тоді, як він обіймав посаду мера м. Пекіна з 1999 по 2002 р. Ось, що мовиться в доповіді Центру розслідувань у цій справі, опублікованій у квітні 2008 р.: «Відповідно до численних експертних висновків юристів, окружний суд м. Сан-Франциско (США) в 2004 р. ухвалив, що Лю Ці несе відповідальність за те, що піддав незаконному тюремному ув'язненню і тортурам двох громадян Китаю, а також за сексуальні домагання до громадянки Франції, що перебувала у той час у Китаї».

Позивачі, інтереси яких у суді представляв Центр правосуддя і відповідальності, надали дані про те, як Лю, будучи мером Пекіна, направляв співробітників органів безпеки придушувати Фалуньгун, застосовуючи насильство. Крім того, міліціонери під його командуванням піддавали позивачів та інших послідовників Фалуньгун у Пекіні жорстокому побиттю, зґвалтуванням, а також таким витонченим тортурам, як «удари електропалицями через голки, введені в тіло».

2. «Готуючись» до Олімпіади, служба безпеки Китаю видала наказ «завдати нищівного удару» по Фалуньгун

Згідно з даними організації Міжнародна Амністія (Amnesty International), під час «підготовки» до Олімпійських ігор колишній міністр громадської безпеки Чжоу Юнкан видав такий наказ стосовно «успішного проведення XVII з'їзду компартії [у жовтні 2007 р.] й Олімпійських ігор у Пекіні»: «Ми повинні завдати удару по ворожих силах у нашій країні та за кордоном, таким як етнічні сепаратисти... та єретичні організації, на зразок Фалуньгун».

3. Збільшилася кількість смертних випадків послідовників Фалуньгун у китайських в'язницях

За перші три місяці 2008 р. ІЦФД одержав інформацію про 6-ть смертних випадків послідовників Фалуньгун у в'язниці, які сталися протягом 16 днів їхнього арешту. Деякі з них сталися через кілька годин після арешту. Деяким родичам недавно загиблих послідовників Фалуньгун вдалося побачити тіла своїх рідних до кремації; вони бачили рани і садни на їхніх тілах, ознаки душіння та опіки, які бувають від ударів електричними палицями.

Однією з найяскравіших жертв став пан Юй Чжоу - музикант 42-х років - загинув через 11 днів після арешту.

Газета The London Times повідомила про смерть Юй Чжоу так: «Серед шанувальників музики на китайських веб-сайтах розгорнулася жвава дискусія щодо загибелі 42-річного співака Юй Чжоу. «Ще одна прекрасна душа покинула цей світ», - прокоментував знетямлений від горя шанувальник. Юй здобув популярність серед китайської молоді за свої м'які фольклорні балади. Його група «Сяо Цзюань і жителі долини» успішно випустила два диски і виступала на телеканалі «Фенікс».

4. Тисячі послідовників Фалуньгун у всьому Китаї були арештовані в ході «підготовки» до Ігор

Протягом кількох останніх місяців співробітники органів безпеки Китаю провели великомасштабну хвилю арештів послідовників Фалуньгун по всій країні. Влада докладає всіх зусиль, щоб викоренити цю практику напередодні Олімпіади.

Починаючи із січня, ІЦФД регулярно отримує повідомлення з Китаю про обшуки та арешти послідовників Фалуньгун, що здійснюються «від дверей до дверей». Згідно зі статистикою, складеною на основі цих повідомлень, відбулося щонайменше 2000 арештів у 29 провінціях, великих містах і автономних округах. В одному тільки Пекіні відомо про більш ніж 150 арештів.

5. Послідовникам Фалуньгун офіційно заборонено бути на Олімпійських іграх

У 2007 р. кілька високих чиновників у своїх заявах, а також у документах внутрішнього користування, повідомили, що послідовники Фалуньгун, як із Китаю, так і з-за кордону, не будуть допущені на Олімпіаду, незалежно від того, ким вони є: спортсменами, тренерами, журналістами або глядачами. Така політика, що дискримінує людей за принципом віри, суперечить як Олімпійській хартії, так і Кодексу моралі, підписаному в Пекіні у квітні 2007 р.

Директор прес-центру пекінської Олімпіади Лі Чжаньцюнь у листопаді 2007 р. опублікував офіційне розпорядження про виключення всіх іноземних послідовників Фалуньгун зі списку учасників Олімпіади.

Зазнавши міжнародного тиску, китайська влада дозволила іноземним гостям увозити Біблію для особистого користування, проте було відмічено, що ввозити книги Фалуньгун - категорично заборонено. Агентство Associated Press (АР) опублікувало цитату з промови Лю: «Ми не визнаємо його [Фалуньгун]..., тому книги і діяльність Фалуньгун у Китаї заборонені».

6. Фалуньгун ніколи не закликав до бойкоту пекінської Олімпіади

Будучи духовною практикою, Фалуньгун не займає ніякої певної позиції стосовно таких питань, як бойкотувати Олімпіаду чи ні. Проте деякі послідовники Фалуньгун мають право виражати своє власне ставлення і висловлюватися із цього приводу. Але такі погляди є тільки особистою думкою окремої людини і не виражають позиції Фалуньгун у цілому.

ІЦФД також висловив своє занепокоєння ескалацією насильства і незаконних вбивств послідовників Фалуньгун перед Олімпіадою. На думку Центру, лідери компартії Китаю використовують Олімпіаду як виправдання для посилення кампанії викорінювання Фалуньгун.

7. «Зачистки» в районах проведення олімпійських змагань

З грудня 2007 р. по березень 2008 р. у районі Чаоян, в якому відбуватимуться олімпійські змагання з волейболу і тенісу, було арештовано щонайменше 16 послідовників Фалуньгун. У районі, в якому проводитимуться змагання з веслування, було арештовано 10 послідовників Фалуньгун.

У Пекіні за вищезгаданий період часу були арештовані не менше 156 послідовників Фалуньгун і 1878 чоловік у всій країні.

ІЦФД припускає, що арешти відбуваються за заздалегідь складеним списком. Це звичайна практика органів безпеки. Колишній агент китайських спецслужб Хао Фенцзунь, що проживає нині в Австралії, розповів, що влада м. Тайцзіня, де він раніше працював, мала повну базу даних на 30 тис. місцевих послідовників Фалуньгун.

8. Іноземним журналістам як і раніше буде заборонено висвітлювати тему Фалуньгун

У січні 2007 р. китайський уряд випустив тимчасові правила для іноземних журналістів, згідно з якими вони можуть вільно брати інтерв'ю в Китаї без отримання на це спеціального дозволу відповідних органів.

Проте Комітет захисту журналістів (КЗЖ) уважає, що «китайська влада й далі втручається в діяльність іноземних репортерів», зокрема, щодо таких заборонених тем, як Тибет або Фалуньгун.

Нижче наводиться уривок із недавнього повідомлення КЗЖ: «Напередодні нашестя армії 21,5 тис. акредитованих і 5 - 10 тис. неакредитованих іноземних журналістів під час Олімпіади в Пекіні організатори Олімпійських ігор випустили для поліції розмовник англійською мовою.

Погортавши його, можна отримати уявлення про те, який «привітний» прийом чекає іноземних журналістів. У розділі «Як припинити незаконне висвітлення новин» у практичному діалозі міліціонер перешкоджає репортерові, який намагається написати статтю про заборонений духовний рух Фалуньгун: «Даруйте, сер, припиніть, будь ласка», - каже поліцейський ввічливо, але твердо, приступаючи до пояснень виразною англійською мовою: «Це питання не в компетенції ЗМІ, воно протизаконне. Будучи іноземним репортером у Китаї, Ви повинні підкорятися законам Китаю, щоб не нашкодити Вашому статусу репортера». - «Зрозуміло. Я можу йти?» - з надією питає іноземний репортер. «Ні. Пройдіть із нами», - так слід відповідати поліцейському на даному етапі розмови. «Навіщо?» - питає репортер. «Для з'ясування обставин», - відповідає поліцейський».

9. Під час Олімпіади в Китаї сотні тисяч послідовників Фалуньгун будуть у в'язницях і зазнаватимуть тортур

Вироки без рішення суду про «перевиховання працею» залишаються одними з найчастіших способів покарання, що вживають китайські чиновники до людей за те, що вони займаються Фалуньгун.

У щорічному звіті Державного департаменту США про стан прав людини у світі за 2007 р. про ситуацію в Китаї сказано так: «За оцінками деяких іноземних спостерігачів, послідовники Фалуньгун становлять щонайменше половину з 250 тис. офіційно зареєстрованих в'язнів трудових таборів. Проте джерела Фалуньгун за межами Китаю кажуть, що справжні цифри значно більші».

Послідовників Фалуньгун зазвичай забирають прямо з дому, з роботи або коли ті роздають матеріали на вулицях про переслідування своїх однодумців. Часто вироки їм ухвалюють без проходження судових процедур, більшості з них також відмовляють у праві найняти адвоката.

Міжнародна Амністія повідомляє: «Рішення про ув'язнення людини в трудовому таборі ухвалює поліція без суду та слідства. Людей можуть позбавити волі на термін до трьох років і можуть продовжити його, якщо це необхідно. Напередодні Олімпійських ігор-2008 у Пекіні поліція відправляє людей у в'язниці й трудові табори з метою «зачистки» міста».

У трудових таборах послідовників Фалуньгун б'ють, позбавляють сну і катують, примушуючи ректися своєї віри. У 2006 р. спеціальний доповідач ООН з питань тортур повідомив, що послідовники Фалуньгун становлять 66% усіх жертв, до яких застосовують тортури під час перебування під вартою в Китаї.

10. Уся інформація про Фалуньгун як і раніше блокується всередині Китаю

Для більшості китайців єдиним джерелом інформації про Фалуньгун є контрольовані компартією ЗМІ та веб-сайти, які, підкоряючись директивам уряду, поширюють брехню про Фалуньгун. Місцеві журналісти отримують спеціальні вказівки про те, як робити репортажі на цю тему.

В Інтернеті Фалуньгун і пов'язані з ним теми залишаються серед тих, що зазнають найбільш жорсткої цензури. Із свідчень Комітету захисту журналістів, «якщо [у Китаї] набрати в пошуковцях слово "Фалуньгун" [...], то пошук видасть ретельно підібрані сайти, які відображають офіційну точку зору уряду».

Усі правозахисні сайти, включаючи і Human Rights Watch, які публікують інформацію про порушення прав людини послідовників Фалуньгун і про репресії щодо цієї групи громадян, у Китаї блокуються. Навіть обговорення цієї теми через програму Instant Messenger у Китаї неможливе через вбудовані в програму фільтри.

Єдиний спосіб отримати незалежну інформацію про Фалуньгун у Китаї - це використання спеціальних програм прориву блокади Інтернету. Це вимагає певних знань комп'ютера, тому для більшості китайців це не доступно.

20% заборонених слів, унесених до китайського програмного забезпечення, пов'язані з Фалуньгун.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...