• Культура стародавнього Китаю: Розгорнули карту, а в ній кинджал — ідіома 36

  • Четвер, 2 січня 2014 року

На кінець періоду Міжцарської війни, який тривав з 475 по 221 рр. до н.е., царство Цінь було найсильнішим з усіх держав, що розташовані на території Китаю. Правитель Цінь хотів приєднати до свого всі інші царства і під своєю владою об'єднати Піднебесну.

Коли армія Цінь підійшла до кордону держави Янь, наслідний принц Янь дуже злякався і задумав вбити правителя держави Цінь, щоб захистити своє володіння від завоювання.

Принц Янь підготував для правителя Цінь дві коробки з подарунками. В одній із них була голова колишнього генерала армії Цінь, який перебіг до Янь. В іншій — карта держави Янь.

культура стародавнього китаю карта кинджал

Розгорнули карту, а в ній — кинджал. Чжицін Чень/Велика Епоха

Він знав, що правитель Цінь добре оцінить обидва подарунки: раніше він обіцяв велику винагороду за голову колишнього генерала, а також планував завоювати Янь.

Принц вклав гострий отруєний кинджал всередину карти. Потім він викликав до себе сміливця на ім’я Цзін Ке і попросив його доставити подарунки царю держави Цінь. Він пояснив Цзін Ке, як убити царя ворожої держави.

Як посол держави Янь, Цзін був запрошений в царський палац Цінь. Він зустрівся з правителем, який був дійсно дуже задоволений подарунками від Янь.

Перебуваючи в оточенні охоронців, правитель попросив Цзін Ке підійти ближче і показати йому карту, думаючи, що держава Янь поступається йому своїми територіями.

Цзін повільно розгорнув карту. Коли вона була повністю розкрита, показалося блискуче лезо кинджала. Цзін схопив його і швидко вдарив царя, але промахнувся і тільки зачепив рукав його одягу. Цар встиг сховатися за великий стовп, а Цзіна тут же вбила палацова варта.

Через п'ять років, в 221 році до н.е., держава Цінь завоювала Янь і, таким чином, об'єднала Китай.

Ця історія була записана у збірнику «Інтриги Міжцарської війни», відомій давньокитайській праці з історії Китаю, складеній під час династії Західна Хань (206 р. до н.е. — 23 р. н.е.). Вона лягла в основу ідіоми 圖窮匕現 (tú qióng bǐ xiàn), яка в перекладі означає «Розгорнули карту, а в ній — кинджал».

У наші дні вона використовується для опису того, як, зрештою, з'ясовуються справжні наміри людини.

Доюй Чжун, Велика Епоха

 
Читайте також:
Підписатися:

Г

Д

Є

З

К

Л

М

Н

О

П

Р

С

Т

У

Ц

Я

Social comments Cackle

загрузка...