• Історія Китаю (56): Чжан Фей - великий воїн із гострим розумом

  • Чжан Фей — великий воїн із гострим розумом
  • Понеділок, 16 грудня 2013 року

В епоху Трьох царств жив Чжан Фей (помер в 221 н.е.), який в історії запам'ятався як незвичайно мужній і лютий воїн. Він і Гуань Юй допомогли родичу династії Хань Лю Бею заснувати царство Шу. Всі троє дали клятву вірності один одному і зберігали братські стосунки протягом усього свого життя.

Чжан Фэй ― свирепый воин, обладающий необыкновенной проницательностью. Иллюстрация: Б. Сяо/Велика Епоха

Чжан Фей ― лютий воїн із гострим розумом. Ілюстрація: Б. Сяо/Велика Епоха

Чжан Фей був заможним м'ясником, а пізніше став відомий як сильний воїн, який вселяв страх, особливо після того як одним своїм криком налякав цілу армію, змусивши її тікати.

«Ви дійсно готові битися з Чжан Феєм?» ― цими словами він вселяв страх у всіх, хто збирався вступити з ним у бій.

Незважаючи на те, що Чжан Фей мав славу п'яниці, але він не раз вражав своєю проникливістю.

Під час смутного воєнного часу, Чжан Фей втратив зв'язок із земляками і влаштувався в одному з округів. Там він займався не тільки військовими справами, обороняючи місцевість від ворожих набігів, а й виступав як суддя, вирішуючи цивільні суперечки.

Одного разу багатий місцевий селянин звинуватив красиву бідну жінку в крадіжці його кавунів. Він навіть приніс до суду три кавуни як доказ. Жінка ж стверджувала, що багач домагався її. Чжан Фей оголосив, що жінка повинна бути покарана за крадіжку, незважаючи на те, що тримала на руках маленьку дитину і просила про помилування.

Чжан Фей, на велику радість селянина, оголосив рішення, що той може забрати обвинувачену жінку та її дитину як рабів, разом із кавунами. На очах у всіх селянин щосили намагався утримати кавуни і дитину, але, не витримавши тяжкості, посадив малюка на підлогу і взяв тільки кавуни.

Побачивши це, Чжан Фей гнівно крикнув: «Ах ти, хитрий дурень! Якщо такий міцний чоловік, як ти, не може одночасно втримати дитину і кавуни, то як могла це зробити турботлива мати? Охоронці, звільніть жінку і нещадно побийте його!»

В оповіданні не пишеться, чи вижив той селянин, але відомо, що мало хто із кривдників Чжан Фея вижив.

Так само він вирішив скаргу продавця глиняних горщиків, який звинуватив одного каліку в крадіжці його посуду. Історія про цю судову справу поширилися в цій місцевості, і Чжан Фей, на свій подив, був визнаний мудрим і неупередженим суддею, завдяки якому громадська безпека в цьому окрузі поступово покращилася.

У 213 році Чжан Фей зі своїм військом напав на округ І, але був зупинений перед воротами, які охороняв досвідчений старий воїн. Ця атака зазнала поразки, а Чжан Фей був поранений стрілою старого воїна. Однак Чжан Фей здивував усіх, придумавши пастку і захопивши похилого вояка. Перед стратою той звинуватив Чжан Фея у вторгненні і під страхом смерті не побажав здатися. Це справило на Чжан Фея велике враження. Він власноруч розв’язав старого воїна, приніс йому свої вибачення і з великою шаною попросив у нього допомоги. Розчулений таким несподіваним поворотом подій, старий воїн здався і переконав інших воєначальників приєднатися до армії царства Шу, щоб відновити законну династію Хань.

Після того як Чжан Фей дізнався про смерть свого друга Гуань Юя, то дуже запив. Кілька його підлеглих, які затаїли на Чжан Фея образу за жорстоке ставлення, підкралися до нього, поки він спав, і вбили.

Про те, як Чжан Фей своїм криком змусив утікати цілу армію, можна прочитати в статті:

«Бойові мистецтва Китаю ― техніка надлюдей»

Підписатися:

Г

Д

Ж

І

Й

К

Л

М

Н

О

П

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Ю

Я

Social comments Cackle

загрузка...