• Історії Стародавнього Китаю: Втрачаючи - не плач, набуваючи - не радій

  • Понеділок, 9 червня 2008 року

Відчуваючи благословення або переносячи нещастя, під час втрати або набуття, ми завжди повинні залишатися добродушними і спокійними.

На цю тему є одна, дуже відома у Китаї, розповідь:

Давним-давно біля північного району Китаю жив чоловік, який осягав даосизм. Одного разу його кінь без будь-якої причини пішов на територію північних племен. Усі  співчували йому. «Можливо, це скоро обернеться благословенням», - сказав він. Пройшло декілька місяців, тварина повернулася, привівши за собою чудового коня з півночі. Всі почали його поздоровляти. «Це може скоро виявитися причиною невдачі», - сказав він. Його син любив їздити верхи і одного разу, катаючись на цьому коні, він впав і сильно травмував стегно. Всі йому співчували. А батько сказав: «Це може скоро обернутися  благословенням». Через рік північні племена почали велике вторгнення у прикордонні райони. Всі здорові молоді люди взялися за зброю і стали на боротьбу із загарбниками. В результаті майже дев'ять з десяти чоловіків загинули. Син цього чоловіка не брав участі у війні, оскільки був інвалідом. Таким чином, і син, і батько залишилися жити.

У всьому є і втрата, і набуття. Це принцип. Якщо ви завжди переживаєте навіть під час невеликої втрати або вигоди, це додасть вам неприємностей у житті.

Чін Єнь. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...