• Історії Стародавнього Китаю: Терпіння може перетворити деспотичну людину на добру та милосердну

  • Вівторок, 10 червня 2008 року

У стосунках між людьми є таке розуміння, що якщо ти зі мною погано поводишся, то і я буду з тобою погано поводитися, або навіть ще гірше. Проте такий спосіб не вирішує, а, навпаки, тільки посилює конфлікт. Лише терпіння й доброта зможуть вирішити навіть найбільші конфлікти.

Мудреці Стародавнього Китаю казали:

Є сфера, яка зворушує душу - це терпіння.

Є якість, яка зігріває серця людей - це доброта.

Є ставлення, яке розчулює людські серця - це істина.

За часів династії Мін жив чоловік на ім'я Чжан Цзінь. Він одружувався з дівчиною з багатої сім'ї. Мати Чжана була завидющою і полюбляла всім розпоряджатися. Три попередні невістки пішли, оскільки не могли терпіти її поганого поводження. Лю була четвертою невісткою. Після того як вона переїхала до чоловіка, свекруха дуже полюбила її. Багато людей дивувалося через це.

Коли вони запитали, чому свекруха полюбила її, Лю відповіла: «Це просто завдяки слухняності. Я виконую всі її вказівки, і на мене не впливає її роздратування. Навіть у випадках, коли це не відповідає етикету, або коли робота вважається нежіночою, я не ухиляюся від неї. Після цього я намагаюся знайти можливість спокійно пояснити, чи правильно було так робити. Досить часто моя свекруха прислухається до мене».

Три роки, прожиті Лю в сім'ї чоловіка, змінили свекруху. Вона стала милосердніша і більше ніколи не поводилася зі своєю невісткою погано.

Створюючи конфлікти, ми можемо тільки підсилювати й загострювати наші стосунки, відповідаючи злом на зло і відплачуючи обуренням за недоброзичливість. Це абсолютно не вирішить основної проблеми.

Проте, коли, зустрічаючись із конфліктом (незалежно від того, чи має рацію інша сторона, чи ні) ми можемо стерпіти, навіть найдеспотичніша людина охолоне, і навіть найбільші конфлікти будуть вирішені.

Сінь Янь. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...