• Історії Стародавнього Китаю: Щастя і нещастя може залежати всього лише від однієї доброї або злої думки людини

  • Субота, 31 травня 2008 року

Колись давно люди казали, що своїми гарними або поганими думками і вчинками ми створюємо собі щастя або нещастя у житті.

За часів правління імператора Хуейчжуна династії Юань у провінції Шаньдун жив чоловік на ім'я Юань Цзиши. У нього був близький друг на ім'я Мю Цюаньху. Одного разу Мю Цюаньху знадобилася велика сума грошей для поїздки на південь у провінцію Фуцзянь, щоб посісти керівну посаду в місцевому уряді. Цзиши люб'язно позичив йому 300 монет сріблом. Вони дружили з дитинства, тому Юань Цзиши навіть не попросив Цюаньху укласти вексель.

Через кілька років у провінції Шаньдун спалахнула війна. Бандити пограбували будинок Юань Цзиши, і він залишився ні з чим. Рятуючись від війни, Юань із сім'єю переїхав у провінцію Фуцзянь, щоб врятуватися від війни. Розраховуючи на допомогу друга, він зовсім не чекав, що той навіть не захоче побачити його. Коли нарешті йому вдалося зустрітися з Цюаньху, той із зневагою поставився до нього. Будучи у важкому становищі та не маючи сил терпіти, Юань попросив повернути йому 300 срібних монет, які Цюаньху позичив у нього. Але Мю Цюаньху відмовився визнати, що брав у нього гроші у борг. Більш того, Цюаньху зажадав, щоб Юань пред'явив вексель,  який би підтверджував боргове зобов'язання.

Це відбувалося напередодні Нового року. Відмовившись від наміру отримати назад 300 срібних монет, Юань попросив Мю позичити йому трохи грошей, щоб відзначити свято. Для того щоб здихатися нього, Мю Цюаньху пообіцяв принести гроші напередодні Нового року прямо додому Юаню. В день напередодні Нового року Цзиши прочекав удома від світанку до вечора, але Цюаньху так і не з'явився. Всі сусіди запалили свої ліхтарики і жваво готувалися до зустрічі Нового року. Але у сім'ї Цзиши нічого не було. Плач дружини зовсім знещасливлював його.

У ту ніч Юань Цзиши не міг заснути, все нуртувало у нього всередині від обурення. Він наточив ножа і вдосвіта пішов до будинку Мю Цюаньху. Коли він ішов повз даоський храм, його помітив старий даос, який сидів біля входу. У старого було відкрите небесне око, і він міг бачити те, що відбувається в інших просторах. Коли Юань Цзиши проходив повз нього, старий побачив, що за ним слідує велика група злих демонів. Демони тримали в руках мечі та ножі, у них був зловісний і лютий вигляд.

Незабаром Юань, повертаючись назад, знову проходив повз даоський храм. Але на цей раз старий даос побачив, що за ним слідує велика група святих, увінчаних золотими вінцями і прикрашених нефритовими прикрасами. Вони виглядали дуже миролюбно і випромінювали доброту.

Така несподівана трансформація приголомшила даоса. Він підійшов до Юаня і запитав, де він був. І Юань розповів, що спочатку збирався вбити невдячного і віроломного Мю Цюаньху. Проте стан його душі змінився, коли він дійшов до дверей його будинку. Він подумав: «У Мю Цюаньху теж є стара мати і дружина. Якщо я вб'ю його, тоді його сім'ю спіткає та ж гірка доля, як і мою. Моя сім'я вже відчула всю гіркоту, яку приносить втрата домівки. Як я можу принести таке ж нещастя його сім'ї?» Він залишив свої думки про помсту і попрямував додому.

Почувши цю історію, старий даос привітав Юань Цзиши і сказав: «На тебе чекає гарна доля. Боги знають, як змінилося твоє серце. Коли ти йшов до Мю Цюаньху, я бачив, як безліч лютих демонів слідувала за тобою. Але коли ти повертався, їх замінила група божеств, які дарують гарну долю. Тепер, почувши твою історію, я переконався, що погані думки людини привертають злих демонів, а добрі думки привертають божеств, які дарують щастя. Закони Небес завжди справедливі. Навіть якщо хтось самотній і блукає у темряві, у нього не повинно з'являтися поганих думок, тому що Боги всюдисущі, а злі думки тільки зменшують чесноту людини! Якщо у тебе добрі та великодушні думки, то Боги оберігатимуть і захищатимуть тебе. Ти більше не сумуватимеш». Даос дав йому трохи грошей і рису.

Незабаром після цього Юань Цзиши випадково потрапив у печеру, де мешкав Просвітлений. Він запитав у нього, який корінь нещасть, котрі він пережив у цьому житті. Тоді Просвітлений дозволив Юаню побачити карму, створену ним у попередньому житті. Юань побачив, що в минулому житті він був зарозумілим і недалеким ученим при імператорському дворі, який відмовлявся рекомендувати і просувати молодих учених. Те, що в цьому житті Юань був безграмотною людиною із приземленим мисленням, було відплатою карми. Оскільки він у минулому житті був снобом - відмовлявся дружити з людьми, зневажливо ставлячись до них, то відплата карми виразилася у тому, що його позбавили затишного будинку і ніхто не допоміг йому в скрутну хвилину. Небеса завжди справедливо відплачують людям за те, що вони самі зробили. Проте гарні думки Юаня дозволили дізнатися йому про своє попереднє життя.

Він усвідомив, що за кожне погане діяння без винятку, кінець кінцем, послідує покарання. Цей Просвітлений порадив йому переїхати в якесь місце у повіті Фунін, сказавши, що через три роки Мю Цюаньху чекає відплата карми.

Цзиши переїхав у Фунін, як йому порадили. Одного разу, коли він прибирав у будинку, який довгий час був пустим, під купою цегли і будівельного сміття він виявив 300 срібних монет. Це була рівно та сума, яку був винен йому Мю Цюаньху. Тепер, коли Юань Цзиши дізнався про закон причинно-наслідкових зв'язків, він став дуже щедрим. В результаті його фінансове становище поступово покращилося. Що ж до Мю Цюаньху і його сім'ї, через три роки вони загинули під час війни, а всі їхні гроші та особисті речі були вкрадені. Все, що передбачив Просвітлений, збулося.

Ця історія показує, що ті, у кого є погані думки, можуть зробити жахливу помилку, породивши тим самим карму і принісши собі нещастя. А одна добра думка породжує чесноту і створює гарну долю. Добро і зло породжуються лише однією думкою людини. «Історія людини - бухгалтерська книга», - говорить китайське прислів'я. Хто ж бухгалтер? Мабуть, Небо. Небо все бачить і все знає. Небесні закони управляють усім. Доля людини - це результат причинно-наслідкових зв'язків. Відплата карми завжди справедлива.

Сінь Янь. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...