• У провінції Гуандун знову сталося велике зіткнення селян з міліцією

  • Вівторок, 8 січня 2008 року
 
Китайські селяни знову перешкоджають будівництву високовольтної лінії, що пролягає через їхнє село,  виражаючи свою незгоду з тим, що це питання з ними не було узгоджене і збиток   не був відшкодований. Конфлікт стався в  селі Женхай району Шунде м. Фошань провінції Гуандун.

26 грудня 2007 р. місцева влада для охорони будівництва прислала в село наряд міліції, чисельністю близько тисячі чоловік. В результаті відбулося зіткнення наряду міліції   з численною групою селян. На сьогоднішній день будівельні роботи   припинені, а уряд  загрожує селянам арештами.

Житель села Женхай А Чи повідомив кореспондента радіо «Вільна Азія»: «Влада прислала до нас в село загін озброєної міліції з собаками чисельністю  близько тисячі чоловік, а також спеціальні міліційні загони придушення демонстрацій. Того дня вранці співробітниками міліції був  побитий  селянин і забраний у відділення. Все це викликало велике обурення  і протест селян. В результаті зіткнення деякі з них отримали легкі поранення».

Під таким лютим  натиском  селян, влада була змушена припинити будівельні роботи. Декілька днів поспіль  через гучномовець оголошувалося, що селяни порушують закон, що вони побили держслужбовців, розбили будівельні машини і, що все це кримінально карані злочини. Влада також закликає селян добровільно здатися.

Коли кореспондент радіо подзвонив в місцеве відділення міліції і попросив співробітника прокоментувати ситуацію, останній сказав, що не володіє інформацією.

Нагадаємо, що раніше ми передавали ряд повідомлень з села Дунчжоу, провінції Гуандун, в якій також влада зводила опору високовольтної лінії, здійснюючи сильний тиск на селян. У  цьому селі  після недавніх двох великих зіткнень міліції з селянами, де були задіяні гранати із сльозогінним газом, владі все ж таки вдалося ослабити натиск місцевих жителів і завершити будівництво опор високовольтної лінії.

Арешти  людей, які брали участь в акціях протесту, тривають і до цього дня. По всіх навколишніх селах розвішені гучномовці, через які уряд періодично закликає місцевих жителів, що брали участь в протистоянні владі, здатися.  Багато жителів села зараз сильно налякані й більше не насмілюються розповідати кореспондентам про ситуацію.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...