• Під час візиту до Пекіна прем'єр міністра Японії, було арештовано понад 20 апелянтів

  • Вівторок, 8 січня 2008 року
 
28 грудня 2007 р. в другій половині дня прем'єр-міністр Японії Ясуо Фукуда, який прибув з офіційним візитом до Китаю, виступив у пекінському університеті з промовою про китайсько-японські відносини. Під час його виступу університет був оточений щільним кільцем озброєної міліції і міліційними машинами.

Оскільки на виступі Ясуо Фукуда було присутньо багато іноземних ЗМІ, понад сто апелянтів, які приїхали до Пекіна,  спробували пройти в будівлю інституту і розповісти західним кореспондентам про ті нещастя, з якими вони зіткнулися і несправедливості після ставлення до них з боку влади.  Близько 28 апелянтів, яким якось вдалося пройти через кордон міліції і увійти до будівлі інституту, було  арештовано, посаджено в автобус  і відвезено в центральний притулок Мацзя.

Як розповідає свідок, пан Лю, 28 грудня  близько 13 години, до будівлі інституту, в якому виступав прем'єр-міністр Японії, прийшло понад сто апелянтів, які хотіли пройти в інститут, щоб зустрітися з представниками іноземних ЗМІ. В результаті пройти вдалося тільки 28 людям, вони були одягнені порівняно чисто і охайно, тому міліція і не запідозрила в них представників апелянтів. Але як тільки вони наблизилися до місця, де виступав прем'єр-міністр, їх відразу ж  вислідили агенти спецслужб і одного за іншим вивели назовні, посадили в автобус і відвезли в центральний притулок Мацзя.

Кореспондентові "Великої Епохи" вдалося додзвонитися апелянтові Чен Лянчину. Він сказав: «Мене заарештували і зараз я вже більше двох годин знаходжуся в автобусі, нам не дозволяють нікуди виходити. Нас тут більше 20-ти чоловік».

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...