• Банкрутство компанії «Ілішен» спричинило 18 самогубств

  • Понеділок, 17 грудня 2007 року
 
Після того, як у компанії «Ілішен» (у перекладі з китайської означає «Божественна сила мурашок» - прим. пер.) виникли серйозні фінансові проблеми, вона не змогла виконати свою обіцянку повернути грошову заставу понад трьом мільйонам чоловік, з якими був підписаний договір про вирощування для компанії мурашок. Особливо після того, як влада оголосила по телевізору про те, що суд взяв до розгляду справу про банкрутство корпорації «Ілішен», численні її вкладники зовсім втратили будь-яку надію повернути свої гроші. Як повідомив відділ держбезпеки провінції Ляонін, за їхньою статистикою, на сьогоднішній день вже відомо 18 випадків самогубства вкладників, що не витримали такого сильного психологічного удару.

Починаючи з 20 листопада в місто Шеньян провінції Ляонін з різних кінців країни до головного офісу «Ілішен» почали приїжджати люди, вимагаючи повернення ним грошової застави. За три дні їх кількість досягла 700 000 чоловік. Туди також було направлено понад 20 000 озброєних міліціонерів і переодягнутих агентів, які за допомогою палиць розгонили беззбройних людей. Після чого місцева влада розпорядилася застосувати проти людей брандспойти з холодною водою (температура повітря на вулиці тоді була -20С).
 
21 листопада одна жінка-вкладник «Ілішен» просто біля дверей офісу компанії прийняла 20 капсул снодійного і померла, її тіло відразу ж відвезла міліція; при цьому були присутні понад тисяча свідків.
 
Люди розповідають, що коли це все починалося, уряд на різних рівнях широко рекламував і пропагував корпорацію «Ілішен», в її рекламі задіювали знаменитих у Китаї людей, колишній губернатор провінції Ляонін Бо Сілай також особисто рекламував її і особисто в 2006 р. погоджував видачу компанії дозволу займатися прямими продажами. Юридичний представник компанії «Ілішен» Ван Феньо є членом Всекитайських збори народних представників. Саме через всі ци викладені причини люди дуже легко повірили в надійність компанії і почали активно підписувати з нею договори, багато хто з них вклав у неї практично всі свої гроші, деякі навіть позичили гроші у інших. За підрахунками влади провінції Ляонін, кількість таких вкладників склала понад 3 300 000 чоловік.
 
Одін із вкладників на ім'я Те Ліїн сказав кореспондентові: «По телевізору сказали, що в «Ілішен» ще починаючи з 2001 р. справи пішли погано. До чого це смішно! Адже ще в листопаді 2007 р. ця компанія отримала нагороду, як великий платник податків, а її юридичний представник Ван Феньо отримав звання одного з 10 найбільших бізнесменів недержавних підприємств! Практично по всіх ЗМІ часто можна було почути таку фразу: «Ростити мурашок для Ілішен - означає знайти собі гарну роботу». Але зараз ЗМІ вже не насмілюються повідомляти про це, і жодна державна структура не хоче нас слухати. Інтернет ретельно блокується, всі наші форуми вкладників «Ілішен» видалені, у нас навіть немає права і можливості подати свій голос».
 
8 грудня в теленовинах було передано, що всім обдуреним вкладникам корпорації «Ілішен» до березня 2008 р. потрібно неодмінно реєструватися; при цьому обов'язково потрібно подати пакет документів, серед яких має бути оригінал договору з «Ілішен», а також оригінал квитанції про внесок. Подивившись це повідомлення, більшість вкладників ще більше обурились; вони вважають, що таким чином уряд хоче протягнути час, а також забрати у них всі докази того, що компанія їм винна гроші. Більшість із них не збирається йти реєструватися. Вони дуже сумніваються в намірах уряду у такий спосіб позитивно для них вирішити цю проблему. Один вкладник сказав: «Компанія «Ілішен» є корпорацією провінційного рівня, цю справу повинні вирішувати провінційні чиновники; міський суд Шенчжена середнього рівня, який взяв цю справу до розгляду, взагалі не має на це права».
 
Вкладники «Ілішен» міста Шеньян кажуть, що вони вже зовсім втратили віру в КПК, через цей випадок вони ясно побачили, на які підлі вчинки здатна влада, і що тепер вони більше не дозволять їм так легко себе обдурити, вони будуть самі шукати законні шляхи захисту своїх інтересів і прав.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...