• «Президенте Буш, зупиніть його від здійснення вбивств!»

  • Четвер, 4 травня 2006 року
 

Д-р Веньї Ван, журналістка «Великої Епохи», що виступила з протестом і перервала промову Ху Цзіньтао, біля Білого Дому, захищала свої дії на прес-конференції, що пройшла 26-го квітня. Вона сказала, що на чашу терезів поставлені тисячі життів, оскільки найближчими місяцями КПК готується знищити велику кількість послідовників Фалуньгун.На прес-конференції також були присутні два свідки, які в березні цього року викрили існування концтабору на Північному сході Китаю, під назвою Суцзятунь, де вбивали тисячі практикуючих Фалуньгун заради отримання їх органів. Свідки, які попросили з метою безпеки називати їх «Енні» та«Пітер» сказали, що китайські лікарні намагаються виконати якомога більше операцій по трансплантації органів до 1 травня, крайнього терміну. Очевидно, цей час наданий, щоб знищити всі докази видалення органів до того, як в силу вступить новий закон, який, як припускають, обмежить торгівлю органами в Китаї.«Вони збираються знищити тисячі людей, серед яких багато моїх друзів в Китаї, що дали клятву захищати людські життя», — сказала д-р Ван.

На церемонії біля Білого Дому з приводу візиту Ху Цзіньтао, Джордж Буш переконав китайського лідера дозволити людям «вільно висловитися». Тільки після цього пані Ван звернулася до президента США з проханням сказати Ху, щоб він зупинив вбивства практикуючих Фалуньгун. Через дві хвилини агенти секретної служби взяли її під варту.

«Два лідери наддержав, які можуть зупинити вбивства тих, що практикують Фалуньгун, були прямо переді мною. Це був найкращий шанс, хіба я могла не висловитися в той момент? Ху Цзіньтао повинен був почути це для його ж власного блага і заради китайського народу».

9 березня китайський журналіст Пітер обнародував інформацію, яку він зібрав про установу Суцзятунь міста Шеньян на північному сході Китаю. Там, за його словами, було затримано близько 6 000 чоловік за їх віру у Фалуньгун (духовна медитативна практика), яку КПК в 1999 році заборонила, побачивши в ній загрозу комуністичній ідеології. З його свідчень відомо, що будівля прилягала до лікарні, в якій лікарі видаляли органи у живих послідовників Фалуньгун. Потім для знищення доказів тіла спалювалися в місцевому крематорії. Енні, колишня дружина лікаря, що проводив там такі операції, також виступила і підтвердила, що останки тіл практикуючих Фалуньгун відправляли в крематорій.

Після того, як ці факти були обнародувані, китайський уряд прийняв ухвала про заперечення цих фактів і запросив міжнародне співтовариство обшукати будівлю. Група інспекторів нічого там не виявила.«Все, що зробила пані Веньї, це звернення з проханням до Президента Буша зупинити вбивства. Хіба це злочин намагатися припинити релігійне переслідування?», — сказав преподобний Роб Шенк, президент Національної Ради Духівництва.

«Пройшло три тижні, перш ніж після обнародування фактів Суцзятунь був оглянутий», — сказав Пітер, додавши, що у китайських чиновників було достатньо часу, щоб знищити всі докази до того, як інспекторам було дозволено провести розслідування.

В середу Національна Рада Духівництва і Християнська Коаліція Захисту зібралися біля Університету Джорджтаун у Вашингтоні, провівши прес-конференцію «Свободу Веньї».

Пані Веньї звинувачується в залякуванні, примушуванні, погрозах і завданні турбот іноземній офіційній особі, і їй загрожує вирок у вигляді шести місяців ув’язнення та штрафу в 5 000 доларів.

Слухання справи д-ра Веньї проходитиме 3 травня. За іронією долі — це Всесвітній день свободи слова і друку. Християнські лідери планують організувати протест о 8.45 ранку. Християнські лідери закликають до «об'єднаної коаліції всіх вір, щоб разом вистояти». Вони стурбовані, що звинувачення Федеральної Асамблеї виглядають як обмеження релігійних свобод в американському суспільстві.

Террі Марш, адвокат пані Веньї Ван заявила: «Ця мініатюрна жінка мала мужність висловитися в захист тих людей, у яких витягують за життя їх внутрішні органи! Ви можете уявити, що комусь з членів вашої сім'ї видаляють органи? Змогли б Ви не стати на їх захист? Пом'якшіть звинувачення проти д-ра Ван і заново розгляньте цю справу!»

Грейс Нвачукву з Національної Ради Духівництва виступила, щоб попросити зупинити вбивства в Китаї і звільнити д-ра Веньї Ван.

«Я відчуваю, що ситуація знищення в Китаї релігійних груп, і не тільки знищення, але і витягнення і видалення органів, вимагає втручання Бога», — сказала Нвачукву, — «Веньї Ван підняла це питання в світовій спільноті. Вона мала мужність висловитися за багатьох переслідуваних людей. Навіть при тому, що вона перервала китайського лідера, звинувачення проти неї повинні бути пом'якшені».

Протягом інтерв'ю з журналістом CNN Волфом Блітзером, пані Ван сказала, що знала про те, що її могли звинуватити за її дії, але проте вона продовжуватиме це робити знову і знову.

Коли д-ра Веньї Ван запитали на прес-конференції в середу, чи думає вона, що її дії скомпрометували її як кореспондента, вона відповіла: «Незалежно від того, що про мене говоритимуть… я вважаю, що в такій ситуації людина не має права мовчати. Коли ви бачите, як вбивають людей, мовчання стає злочином».

Джон Даймонд і Джесіка Пірман. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...