• Подорож з міста Сіань у місто Ченду

  • П'ятниця, 28 квітня 2006 року
 
Рано вранці 12 квітня, під час свого перебування у місті Дінчжоу, Гао Чжишен отримав повідомлення від свого друга, в якому мовилося, що урядовий тиск перешкоджає адвокатам представляти інтереси Чжао Синя, побитого поліцейськими у провінції Юньнань. Гао відповів без зволікання: «Ми візьмемося за цю справу. Смішно, що при такій кількості адвокатів у Китаї, ніхто не зважиться представити інтереси Чжао Синя. Чи вдасться нам виграти справу чи ні — це вже інше питання, але ми не можемо допустити, щоб Чжао Синь з'явився у суді без адвоката». Цієї ж ночі Гао Чжишен і Ма Веньду відправилися в місто Ченду. Їх шлях пролягав через Пекін.

У пошуках житла

Кореспондент «Великої Епохи» узяв у Гао інтерв'ю, коли він проїздив Пекін.

Репортер: Ви думаєте, Вам вдасться виїхати з Пекіна? Чи не можуть вони послати людей, щоб зупинити Вас?

Гао: Важко сказати. Я не думаю про їх плани та продовжуватиму добре виконувати свою роботу. (Сміється) Моє головне завдання цього року — це знайти, де жити. Вони не дозволять мені залишитися у Пекіні або північному Шаньсі, так що я вимушений шукати житло десь у іншому місці. Мені дуже хочеться знайти місце, де я міг би мати хороший, тривалий відпочинок.

Репортер: Чжао Синь отримав попередження з Відділу Національної Безпеки. Як Ви думаєте, що може трапитися під час цієї поїздки?

Гао: Я поняття не маю. Думаю, що ми зустрінемося з перешкодами незалежно від успіху поїздки. Оскільки протилежна сторона [китайський комуністичний режим] завжди атакує першою, я постійно знаходжуся в оборонному стані. Ми граємо одні й ті ж ролі в кожному змаганні: я дотримуюся своєї позиції, тоді як вони діють непередбачено. У результаті, мої супротивники стають істеричними та втрачають контроль. З тих пір, як я повернувся до Пекіна кілька днів тому, китайська компартія послала близько ста таємних агентів та десяток транспортних засобів, щоб стежити за мною. Вони діють абсолютно нераціонально.

Я не знаю, чи помітили інші, але після мого повернення до Пекіна, в команду тих, хто за мною стежить, були також залучені військові.

Репортер: Ті два солдати там?

Гао: Так, неймовірно, що вони можуть прислати цілий батальйон за такий короткий термін. Це доводить, що відповідальна особа, яка відповідає за переслідування моєї сім'ї, наділена владою на різних рівнях, подібно до «Офісу 610».

Операція по придушенню моралі

Гао: "Сьогодні мені телефонувала безліч людей, кажучи, що після того, як вони дізналися про мої страждання – вони були зворушені до сліз. Я хочу передати їм через засоби масової інформації — не потрібно так реагувати. Чи відчуваю я біль? Звичайно, врешті-решт, всі ми люди. Я колись сказав Ху Цзяну та Ци Чжиюну [1] не думати про свої власні страждання, якщо ми думатимемо, то тоді це дуже боляче. Ті, хто не байдужі до моєї долі, жахливо себе відчувають, їх співчуття примушують їх задатися питанням: «Як можна так знущатися з людини?» Насправді, війна між нами та китайською компартією - це битва за моральні принципи. У цій боротьбі ми не єдині, хто страждає.

За останні сто днів вони не змогли змусити мене втратити людяність. Навпаки, я дуже багато що придбав, головним чином, для свого розуму та духу. Я знайшов щось, чого раніше не мав, а КПК не добилася нічого, вона тільки втратила.

Отже, не думайте, що наш біль зараз є наслідком негуманного та жорстоко поводження. Цей процес неминучий на нашому шляху до пошуку мирного перетворення та закінчення знегод китайського народу. Я такий схвильований, що ми знаходимося в цьому процесі! По дорозі з міста Тайюань до Пекіна я читав третій відкритий лист з моєї книги "Боги підтримують нас". Спочатку мені було так боляче, що я розплакався, але пізніше я відчув хвилювання. Чому? Тому що, як я вже згадував у листі, я борюся за одну з найбільших націй в світі, і це більш ніж достатньо, щоб надихнути мене!

Репортер: У ваших словах відчувається рішучість.

Гао: Так, у повідомленні, залишеному студентом коледжу з Фуцзянь, мовилося: "З 1.3 мільярдів китайців тільки Ви б'єтеся проти ганебної тиранії КПК". Він сказав: "Я мрію, що одного разу разом з Вами битимуся проти КПК. Багато людей Вами дуже захоплюються". Я хочу всім подякувати. Я хочу сказати, що мені не так вже й погано. Якщо кожен думатиме, що я страждаю, то вони також будуть погано себе почувати. Я не хвилююся, моє серце спокійне. Будь ласка, передайте всім, що якщо я переживаю, то це тому, що так багато людей турбується про мене. Якщо ніхто не думатиме, що я страждаю, тоді я не відчуватиму болю.

Репортер: Тоді, що ці люди могли б зробити, щоб Ви відчували себе спокійніше?

Гао: Я вже неодноразово говорив: робіть, що можете, починаючи зі своєї голови. Якщо ви не достатньо хоробрі, щоб вийти, ви можете відректися від диявольської КПК у своєму розумі. Ніколи не вірте її брехні. Особливо для тих, хто все ще є членами КПК — вийдіть з цієї тиранічної організації якомога швидше. Ви можете вийти з лав КПК, використовуючи вигадане ім'я. Якщо Ви все ще належите цій організації, кожен злочин, який вона здійснює, включаючи моє переслідування, також робиться від вашого імені.

Якщо у вас достатньо хоробрості та вас не дуже цікавлять особисті вигоди та втрати — ви можете вийти. Навряд чи ваше життя опиниться в небезпеці в поточній боротьбі. Звичайно, є виключення, яким є практикуючі Фалуньгун. КПК вільно позбавляє життя послідовників Фалуньгун і робить це у будь-який час. Для пересічних громадян — найгірше, що вони можуть з вами зробити — це посадити у в'язницю або щось у вас конфіскувати".

[1] Активіст з проблем СНІДу Ху Цзя та борець за демократію Ци Чжиюн перебувають під домашнім арештом за підтримку Естафети голодовки, розпочатої адвокатом Гао.

Гао Лінь. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...