• Наймолодший бізнесмен Китаю засуджений на довічне ув'язнення за шахрайство

  • Субота, 16 грудня 2006 року
 
1 грудня Народний суд міста Суйнін визнав Чжоу Іміна винним у фінансових махінаціях, згідно з повідомленням "Southern Weekly". Чжоу був головним акціонером компанії "Sichuan Mingxing Electric" і головою корпорації "Shenzhen Minglun Group Ltd". Суд засудив його до довічного ув'язнення з конфіскацією майна.

Чжоу Імін заснував фірму "Group Minglun" 31 грудня 2002 року. У березні 2003 року у віці 29 років, викупивши 29% акцій компанії "Sichuan Mingxing Electric", він став головним її акціонером. Минулого року 31-річний Чжоу, володіючи активами, оціненими в 980 млн. юанів (приблизно $125 млн.), не тільки зайняв 207 місце в списку найбагатших людей Китаю, згідно з повідомленням "Forbes Magazine", але і виявився наймолодшим підприємцем в цьому списку.

"Mingxing Electric" є головним постачальником води, електрики і газу для 3,8 млн. мешканців міста Суйнін провінції Сичуань. У серпні 2002 року Чжоу Імін дізнався, що "Mingxing" продає 29% своїх акцій, які належать державі, просячи за них 380 млн. юанів ($48,6 млн.). У той час "Mingxing" мала оборот в 100 млн. юанів ($12,8 млн.) і у неї не було ніяких боргів.

Щоб придбати акції, Чжоу Імін зробив серію фальшивих закупівель і підроблених звітів про активи для установи "Minglun Group". Він купив компанію в Шеньчжені за 100 000 юанів ($12,78 млн.) і неодноразово вкладав у неї по 80 млн. юанів ($10,2 млн.), користуючись позиками банку, щоб збільшити зареєстрований капітал до 300 млн. юанів ($38,34 млн.) в головній компанії і в семи її дочірніх філіях. Чжоу Імін також купив фальшиві аудиторські звіти за 2001 і 2002 роки у місцевої фірми, щоб показати, що чиста сума активів складає 1,2 млрд юанів ($153 млн.). Фактично, в 2002 році фіктивна "Minglun Group" навіть повністю не пройшла реєстрацію. До придбання "Mingxing Electric" в березні 2003 року "Minglun Group" мала борг у розмірі 70 млн. юанів ($8,94 млн.).

За законами Китаю, банк не може дати позику для покупки вищеназваних компаній. Проте Чжоу вмудрився зібрати 380 млн. юанів для покупки "Mingxing Electric", використовуючи позики трьох банків. Завдяки пораді управляючого банком, Чжоу зумів уникнути контролю, використовуючи короткостроковий кредит до основного фінансування під приводом оборотного капіталу.

Як володар контрольного пакету акцій "Mingxing Electric" Чжоу Імін став її головою. З червня 2003 року до листопада 2005 року, прикриваючись іноземними інвестиціями, капітал "Mingxing Electric" був переміщений в "Minglun Group" та інші приватні компанії Чжоу Іміня за допомогою декількох членів ради керівників "Minglun Group". У торговій та підприємницькій реєстрації ці компанії не показували ніякого зв'язку з Чжоу. Проте було понад 10 приватних підставних компаній, що належать йому. Розслідування виявило, що Чжоу та його спільники незаконно "викачали" з "Mingxing Electric" понад 460 млн. юанів ($58,79 млн.) і понад 10,7 млн. доларів США.

Чжоу є першим членом ради керівників великої компанії, якого засудили до довічного ув'язнення за фінансові махінації.

Версія англійською The Epoch Times (Велика Епоха)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...