• Китайська компартія прикривається засудженими до страти в’язнями, щоб уникнути звинувачень у видалянні органів

  • П'ятниця, 8 грудня 2006 року
 

Днями Комуністична партія Китаю (КПК) відмовилася від своїх минулих спростувань і визнала, що контроль над трансплантаціями органів усередині Китаю не ведеться. Багато лікарів незаконно отримали величезні кошти на видаляння внутрішніх органів у в'язнів. Аналітики вважають, що зіткнувшись із зростаючим міжнародним тиском, направленим на розслідування видаляння органів у живих послідовників Фалуньгун, КПК намагається уникнути засудження світовою громадськістю, роблячи відверті визнання і видаючи регулюючі закони в цій галузі. Такими діями китайська компартія сподівається понизити міжнародну увагу до своєї морально прогнилої практики незаконного видаляння органів і усунути можливі перешкоди отриманню фінансової підтримки на проведення Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні.

«Відверті визнання» виглядають досить дивно

Згідно з офіційним повідомленням китайських ЗМІ, заступник міністра охорони здоров'я Хуан Цзефу, виступаючи на державній конференції з Упровадження технологій із трансплантації органів, яка відбулася 14 листопада в Гуанчжоу, відкрито визнав, що трансплантації органів усередині Китаю мають хаотичний характер. Багато лікарів у гонитві за наживою скористалися загальносвітовим попитом і продавали органи іноземцям за дуже високими цінами.

Хуан відзначив, що велика частина органів для трансплантацій надходить від засуджених до страти в'язнів. На його думку, злочини скоюють хірурги, а не уряд. Він підкреслив, що КПК підсилить державне регулювання трансплантацій органів. Посилені вимоги включатимуть посилення державного нагляду за відповідними клініками, строга заборона на торгівлю органами й припинення туризму для пересадки органів.

Міжнародні інформаційні агентства відзначили, що китайська компартія вперше відкрито визнала використання органів засуджених в'язнів для пересадки, і що в Китаї існують серйозні проблеми з торгівлею органами. Усього лише 2 місяці тому, 10 жовтня, міністерство охорони здоров'я все ще заперечувало торгівлю органами в Китаї. Тоді КПК стверджувала, що більшість органів були добровільно пожертвувані донорами. Пекін звинуватив ВВС, австралійське агентство новин Sky News та інші міжнародні інформаційні агентства в поширені брехні.  

Чому за один місяць компартія Китаю повністю поміняла своє ставлення до трансплантації органів?

Запобіжні заходи, щоб заручитися гарантією проведення Олімпіади

Останні дії КПК є частиною стратегії введення світової громадськості в оману, щоб понизити міжнародний тиск стосовно практики нелегальних пересадок органів - відзначила відома консультаційна розвідувальна служба безпеки Стретфор. У проведеному нею дослідженні мовиться, що китайська компартія вживає екстрені заходи для зниження міжнародного тиску стосовно незаконних видалянь органів у Китаї, щоб це не перешкоджало проведенню запланованих Олімпійських ігор.  

У статті цієї служби від 17 листопада «Пріоритетна стратегія Китаю у роботі з громадськістю» мовиться, що канадський звіт Девіда Кілгура й Девіда Мейтаса про видаляння органів у живих послідовників Фалуньгун, опублікований на початку цього року, створив серйозні дипломатичні проблеми Пекіну в середовищі міжнародного співтовариства. Звинувачення Коаліції з розслідування переслідування Фалуньгун у Китаї, яка має адміністративні відділення як у Вашингтоні, так і в Оттаві, також дуже сильно вплинули на активність КПК у цьому питанні.

Китайська компартія стурбована тим, що міжнародні правозахисні групи використовуватимуть результати розслідувань про видаляння органів для здійснення негативного впливу на потенційних спонсорів Олімпіади-2008. Зокрема, КПК боїться, що це може призвести до нестачі спонсорів.

Дослідження служби Стретфор показує, що компартія намагається використати Олімпійські ігри як платформу для зміцнення своєї позиції як світової наддержави. Таким чином, КПК постарається прибрати тінь, яку наклали на Китай Культурна революція й різанина на площі Тянь-Ань-Мень. Так, Олімпійські Ігри відвернуть увагу китайців від економічних проблем і справжнього соціального хаосу в країні. Успішні ігри в Пекіні допоможуть також укріпити панування влади КПК.

У звіті Стретфор мовиться, що компартія Китаю отримала урок від недавнього антикорупційного руху і зараз вона розуміє, що якщо зробити проблему надбанням гласності, то це допоможе послабити внутрішній і міжнародний тиск. Із заяви Хуана стало зрозуміло, що КПК запозичувала ту ж запобіжну стратегію щодо видаляння органів, щоб усунути критику й перешкоди для проведення Олімпіади.

Ухильне заперечення звинувачень у видалянні органів практикуючих Фалуньгун

Як вважає Міжнародна Амністія, кількість засуджених до страти у Китаї за останні п'ять років залишалася незмінною - від 2 до 3 тисяч на рік. За повідомленням China Youth Daily за 2003 рік, коли представники Національного Народного конгресу закликали Державний Верховний суд переглянути кількість випадків страти, виявилося, що щорічно таких випадків було близько 10 тисяч. Але, згідно з президентом Китайської асоціації трансплантації органів Чень Ши, упродовж 2005 р. у Китаї було зафіксовано майже 12 тисяч операцій трансплантації органів.

Як повідомляє The Beijing News, у 2004 р. у Китаї було проведено більше 2 тисяч пересадок печінки. Відомий коментатор Цао Чансін ставить собі питання, як таке може бути, що кількість операцій пересадки органів у Китаї значно збільшилася останніми роками, а кількість страт залишилася практично незмінною?

КПК публічно заявила, що сім'ї засуджених завжди давали дозвіл на використання органів страчених в'язнів. Проте стаття в Phoenix Weekly за 2005 р. «Розслідування пожертвування органів в'язнів, засуджених до смерті» (www.transplantation.org.cn/html/2005-10/254.html) наводить аргументи, що суперечать публічним заявам компартії. Журналіст Ден Фей у своїй статті привів інтерв'ю з Пен Міном, керівником відділення урології міської лікарні м. Чженчжоу провінції Хенань. Пен показав журналістові записник у чорній обкладинці із списком засуджених до смерті. Він сказав: «Цей список не дозволяється розкривати», - і далі додав, що сім'ї  засуджених не можуть дізнатися про видаляння органів, яке здійснюється відразу після страти.

Головний редактор Frontier Magazine Лю Давень відзначив, що задовго до того, як КПК офіційно визнала цю практику, не викликав сумнівів той факт, що в Китаї регулярно видалялися органи у засуджених до смерті в'язнів. Справжня офіційна заява компартії з'явилася тільки як спроба поліпшити свою репутацію на міжнародній арені. Водночас вона виконує роль ухильного спростування видаляння органів у живих практикуючих Фалуньгун, про що повідомляла міжнародна преса.     

Щодо звітів із видаляння органів у послідовників Фалуньгун Лю сказав: «Початковий намір КПК полягав у тому, щоб блокувати поширення правди. На цей час місцева газета в Гуанчжоу згадала про табір смерті в Суцзятунь. І хоча газета вирішила, що це сфабриковані міжнародною пресою чутки, той факт, що про це згадали, тільки підтверджує, як це серйозно, і що це питання дуже хвилює китайців».

Си Цаншань, експерт із питань пов'язаних із Китаєм, днями відзначив, що КПК дуже побоюється двох тенденцій: це вихід із її лав усе більшої кількості людей і розслідування незаконних видалянь внутрішніх органів, які тривають, у живих практикуючих Фалуньгун Китаю.

Вень Хуа. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...