• На вулицях провінції Гуандун буде встановлене 1 млн відеокамер спостереження

  • Четвер, 10 січня 2008 року
 

Через ситуацію з громадським порядком, що постійно погіршується, в провінції Гуандун планується до 2010 р. в громадських місцях і в транспорті встановити ще 300 тисяч камер відеоспостереження, таким чином загальна кількість відеокамер досягне одного мільйона.

Як повідомила корейська газета «Чаосенжібао», Гуандун є однією з  економічно найрозвиненіших провінцій Китаюзараз у ній встановлено понад 700 тисяч камер відеоспостереження, до 2010 року передбачається встановити ще 300 тисяч, з яких 160 тисяч буде встановлено в місті Гуанчжоу. У повідомленні йдеться, що в 2010 році в провінції Гуандун на кожних 90 чоловік буде одна камера відеоспостереження. За кількістю зовнішніх камер відеоспостереження провінція Гуандун стоїть на першому місці в світі.

Як сказав колишній головний редактор американського електронного журналу китайською мовою пан Лі Хункуан: «Встановленням зовнішніх камер відеоспостереження займається управління громадської безпеки КПК, хоч навіть для їхнього встановлення і використовується слушний привід - уберегти громадян від розбійних нападів і так далі, насправді багато місцевих чиновників не дуже бачать їхню ефективність, оскільки злочини, переважно, скоюються в темних місцях, там де камера нічого виявити не зможе. Але КПК витрачає такі великі кошти на встановлення цих камер для того, щоб можна було контролювати великомасштабні акції протесту, яких зараз в Китаї стає все більше. КПК дуже боїться втратити контроль над людьми, адже незадоволених владою, скривджених чиновниками і так далі в Китаї стає все більше, і якщо їхні дії вийдуть з-під контролю уряду, то вони можуть його просто повалити».

Як повідомлялося в місцевих ЗМІ провінції Гуандун, на встановлення всіх цих відеокамер витрачено 3 млрд. юанів.

Ши Шань. Радіо Вільна Азія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...