• Австралійський кореспондент був затриманий в Китаї під час інтерв'ю з фермерами, позбавленими землі

  • Вівторок, 8 січня 2008 року
 

Недавно кореспондент австралійської газети «Sydney Morning Herald» їздив до Китаю в м. Фуцзінь провінції Хейлунцзян, щоб зібрати матеріал стосовно 40 тисяч селян, які на зарубіжних сайтах опублікували заяву про те, що збираються повернути собі назад відібрані у них владою землі.

Проте в Китаї співробітники органів безпеки заарештували і допитали його, після чого відправили до готелю, де його особисто відвідав заступник мера міста і попередив, щоб наступного разу, коли він приїде брати інтерв'ю, він повідомив про це місцеву владу.

Коли кореспондента австралійської газети «Sydney Morning Herald» Чжона Гарнаута (John Garnaut) заарештували в Китаї і почали допитувати, він заявив міліціонерам, що рік тому китайська компартія (КПК) видала указ, що дозволяє іноземним кореспондентам вільно брати інтерв'ю в Китаї, на що йому відповіли, що про такий указ їм нічого не відомо.

В кінці першого тижня року в газеті «Sydney Morning Herald» на всю сторінку була опублікована стаття під назвою «Рік опору селян», в якій опублікована інформація про 40 тисяч селян, які зібралися повернути собі свої землі. У повідомленні також йдеться про те, що кореспондента, який підготував цей матеріал, ув'язнили і допитували в Китаї, після чого його відправили до готелю. Потім до нього прийшов заступник мера м. Фуцзін і сказав: «По-перше, я хотів би привітати вас в нашому місті, по-друге, коли ви приїдете наступного разу, ви повинні повідомити про це нам, таким чином, ми зможемо вам допомогти брати інтерв'ю».

У статті також опублікований рентгенівський знімок черепної коробки селянки з уламком, який потрапив туди під час биття після того, як вона відмовилася виїхати зі свого будинку.

У газеті було оприлюднено багато фактів несправедливого ставлення влади до селян, розповідається про те, які методи репресій і придушення до них застосовуються, як місцеві чиновники незаконними способами захоплюють їхні землі, а потім здають її їм в оренду за велику плату.

Ще в статті наведені слова професора політехнічного інституту штату Джорджія Ван Фейліна щодо дій 40 тисяч селян м. Фуцзіна: «Якщо вони дійсно почнуть діяти, як вони кажуть, то це буде справжня велика земельна революція».

Цзен Ні. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...