• Масова загибель курчат на величезній птахофабриці, можливо, причиною цього є пташиний грип?

  • Четвер, 1 червня 2006 року
 

З квітня 2006 року, протягом одного місяця на найбільшій птахофабриці Китаю Dalian Hanwei Enterprises Group Co, яка знаходиться в місті Далянь, померла велика кількість курчат. Хоча місцеві жителі вважають, що причиною цьому став "вірус" пташиного грипу, і місцевий уряд видав повідомлення про припинення продажу курячих напівфабрикатів, але в ЗМІ ніяких повідомлень щодо інциденту не було.

Відділ із запобігання та контролю за епідеміями також був не в змозі надати інформацію громадськості про ситуацію, що склалася. Сьогодні, птахофабрика все ще продовжує продавати яйця в різні регіони. Протягом перших десяти днів після масової загибелі, в сусідньому селі у великої кількості мертвого птаха було обскубано пір'я, птицю було розіслано в інші місця, де її піддали обробці, і в смаженому вигляді продали на ринках міста Даляня.

Птахофабрика Ханьвей найбільша в Китаї, вона займає 200 гектарів землі і розташована на п'яти горах, оточених морем з трьох боків, в селі Дунніхе, містечка Саньцзяньбао, обласного центру Далянь. Компанія під маркою "Ге Ге Да" торгує зеленими (органічними) яйцями, які поставляє на різні великі ринки в Китаї і за кордоном.

Ферма розводить приблизно три мільйони курчат в 300 курниках. Після численних розслідувань репортерів було виявлено, що судячи з усього, курчата в південній частині птахофабрики всі мертві.

В даний час відмічено, що тільки яйця з північної частини фабрики відправляють на продаж. Загальна кількість курчат в південних і північних фермах невідома, але число загиблого птаха, оцінюють в більш ніж один мільйон голів.

Птахофабрика посилено охороняється, досить сказати, що на прохідній постійно чергують три охоронці. 11 квітня, деякі місцеві селяни, знайомі з внутрішнім розпорядком птахофабрики сказали, що у величезних кількостях вмирає птах.

Починаючи з середини квітня, відмічена масова загибель курчат. Деякі експерти відвідували ферму 1 травня, але були не в змозі що-небудь змінити, і вимирання птаха продовжувалося. Багато місцевих селян також говорили, що курчата вмирали у великих кількостях.

Деякі заявили, що на початку епідемії в середині квітня, багато машин вивозили з фабрики мертвого птаха. Селяни були найняті, щоб скубти його, а потім птаха відправляли на підприємства, щоб підсмажити і продати в місті Далянь. Сусідні жителі обговорювали між собою, що вони не купуватимуть смажених курчат в Даляні, оскільки весь мертвий птах був проданий в це місто.

Селян для потрошіння птаха, наймали в селі Дунніхе, біля якого безпосередньо розташована птахофабрика, а також в довколишньому селі Хуцзяяо. Деякі досі продовжують виконувати цю роботу.

З великою поважливістю селяни розповіли, що сам тесть директора компанії Hanwei, домовлявся з приводу курчат в селі Хуцзяяо. І дружина цього директора Хань Вея відома тим, що увійшла до числа "38-ми передовиків червоного прапора" (почесне звання для жінок в Китаї) у 2006.

На сьогоднішній день, місцеві органи влади і адміністрація птахофабрики все ще стверджують, що масова загибель викликана "курячими паразитами", а не "пташиним грипом". Але місцеві селяни виразили сумніви, і досі ніякі ЗМІ не повідомили про цей інцидент. Люди задаються питанням: "Чому ЗМІ не повідомляють про таку значну подію? Це тому що у компанії Ханьвей є гроші і влада, а уряд не поважає безпеку життів своїх громадян?"

Жителі Даляня розповіли, що тиждень тому, місцева телевізійна станція передала сюжет про те, які корисні яйця "Ге Ге Да" компанії Ханьвей, переконуючи людей купувати їх без побоювання. Головні ринки Пекіна досі все ще продають яйця "Ге Ге Да".

Досі не підтверджено, чи зазнала ця птахофабрика епідемії "пташиного грипу". Відтоді, як 1 травня експерти відвідали ферму, нашестя "пташиних паразитів" не було зупинене, і курчата продовжували вмирати. Місцеві селяни не вважають, що вся справа тільки в "паразитах".

Після 1 травня, сусідні села раптово припинили обробляти мертвих курчат. Селяни яких наймали для цієї роботи все заперечували, і коли їх запитували репортери, говорили: "Хто наважиться займатися тим, що може коштувати тобі життя".

Мертвих курчат почали ховати. 12 травня, місцевий житель, що купував там продукцію повідомив, що мертвих курчат ховають прямо на території фабрики. Ферми по сусідству також запевняли, що бачили на птахофабриці декілька великих поховань.

10 травня, місцева влада і міський уряд випустили указ про заборону селянам приймати участь в обробці птаха, інакше можливі штрафні санкції в сумі декількох тисяч юанів. До 10 травня з птахофабрики йшли потоком вантажівки, що вивозили птаха в сусідні сільські угіддя щодня. Місцеві селяни також заявили, що бачили яйця, загорнуті в упаковку під маркою "Ге Ге Да", які відправили на продаж.

Яйця "Ге Ге Да" поставляються в такі місця як Шанхай, Пекін, Тяньцзінь, Далянь, Харбін, Чаньчунь, Шеньян, Циндао, Вейхай, Фушунь та ін. Яйця також експортують до Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Гонконгу і Макао. Мережа з майже тисячі універсамів, таких як Hualian, Lianhua, Jiadeli, Lego в Шанхаї і Wolma, Jialefu, Yansuo і Wumei в Пекіні продають яйця за ціною в три рази вищою, ніж звичайна ринкова вартість.

Голова Hanwei Enterprises Group Co. Хань Вей виріс в селі Дунхе, і досить довго працював в місцевих органах влади. Сьогодні він став членом Національного Політичного Комітету і головою Китайської Асоціації Промисловості Свійської Птиці.

Хань кілька разів говорив в інтерв'ю ЗМІ, що "пташиний грип може бути керований, та його можна запобігти, люди не повинні надмірно його бояться. Компанія Hanwei має 23-х річний досвід в розведенні птаха, і ніколи не було жодного випадку спалаху пташиного грипу".

The Epoch Times (Велика Епоха)

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...