• Сотні громадян містечка Лунхуей прийшли підтримати обмовленого журналіста

  • Вівторок, 23 травня 2006 року
 

Місцевий комітет КПК подав позов на журналіста газети «Китайські товари й економіка» Яна Шаоціна, звинувативши того у шантажі та здирстві.

Ян повідомляв про проблеми казнокрадства і корупції серед чиновників містечка Лунхуей, включаючи і місцевого секретаря партії.

16 травня суд почав слухання справи. Підтримати обмовленого журналіста цього дня до будівлі суду прийшли декілька сот громадян.

Починаючи з 2001 року, Ян Шаоцін написав декілька статей, які розкривають проблеми корупції місцевого чиновництва, особливо незаконних операцій з продажу державної власності.

Ці чиновники задарма розпродували своїм родичам і друзям майно держави.Після цих публікацій, чиновники стали всіма засобами намагатися припинити вихід подібних статей, навіть погрожували і намагалися його вбити.

У результаті дійшло до наклепу з метою заховати сміливця за грати, звинувативши у шантажі і здирстві.

В процесі розгляду цієї справи судом, невинність журналіста була очевидна, факти і докази були проти обвинувачів.

Дружина Яна Шаоціна сказала, що міліціонери намагалися примусити його змінити свої свідчення.

Начальник місцевої міліції Ніє Чуанлі разом зі своїм заступником говорили йому: «Якщо ти визнаєш свою помилку і попросиш секретаря пробачити тебе, то й справі кінець. Якщо ж ні, сидіти тобі три роки у в'язниці».

Зараз у в'язницях Китаю знаходиться дуже багато журналістів. Комуністичний режим переслідує всіх, хто насмілюється говорити правду, їх переслідують, звільняють з роботи

тиснуть на родичів, заарештовують. Режим не в змозі дивитися людям в очі, і вирішувати проблеми дійсно законним способом.

16 травня в містечку Лунхуей провінції Хунань суд почав слухання справи журналіста Яна Шаоціна. Декілька сот чоловік прийшли до будівлі суду підтримати його. Побоюючись розголосу поліція навіть намагалася відібрати фотоапарат. Фото: Велика Епоха

 

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...