• Численні арешти пасторів у провінціях Шаньдун і Цзяньсу

  • Вівторок, 23 травня 2006 року
 

Китайська Асоціація Допомоги (КАП) дізналася, що за останні два тижні відбулися численні арешти пасторів домашніх церков в провінціях Шаньдун і Цзяньсу.

Один з пасторів Південної Кореї був висланий з країни китайським агентством безпеки. Відомому китайському правовому вченому і захиснику прав людини заборонили виїхати за кордон.

КАП дізналася від свідка, що в провінції Шаньдун 26 квітня 2006 року об 11-ій годині заарештували пастора Домашньої Церкви Лю Юйхуа. Він був затриманий за „злочин” в центрі затримання провінції Шаньдун.

Повідомлення про затримання за злочин було направлене сім'ї пастора Лю Юйхуа. Повідомлення надіслало Бюро Суспільної Безпеки міста Ліньчу, у ньому говориться, що пастор Лю звинувачується у причетності до «незаконного бізнесу». Він друкував і безкоштовно поширював Біблію та іншу християнську літературу, щоб розширити коло послідовників учення.

За інформацією, що надійшла від надійного джерела, офіс пастора Лю був обшуканий без відповідного ордера, банківський рахунок був заморожений, а готівка у розмірі 8 600 юанів (US$ 1 100) конфіскована. Експерти права говорять, що цей випадок дуже схожий на випадок, який відбувся з пекінським пастором Цай Чжуохуа. Пастор Цай був засуджений до трьох років ув‘язнення у 2005 році за друк християнської літератури.

Китайський уряд намагається переслідувати релігійних лідерів за допомогою звинувачень у злочинних діях. Юридична контора відомого адвоката з прав людини Гао Чжішена була закрита китайським урядом частково через те, що він добровільно захищав права пастора Лю Юйхуа.

До Китайської Асоціації Допомоги надійшла інформація, що 10 травня об 11.30, в регіоні Чуюань, міста Суцянь, провінції Цзяньсу, було арештовано 11 пасторів і лідерів домашніх церков. Напад відбувся, коли у будинку пастора Цай Чжіжуна близько 60 послідовників домашньої церкви вивчали Біблію. За повідомленням свідка, офіцери використовували електричні палиці, б'ючи пасторів, які протестували проти того, щоб їх відвезли, оскільки міліція не мала на це ордера. Після 10 годин напружених допитів всі 11 пасторів, включаючи пастора Цуй Жунбо, разом з двома перекладачами, пастора Цай Чжіжун і пастора У Чанле, були звільнені. Проте 11 травня пастор Цуй з Південної Кореї був знову затриманий китайською владою, йому наказали залишити Китай протягом 48 годин. 13 травня пастор Цуй залишив Китай.

КАП також дізналася, що відомому вченому в галузі права Фань Яфену було заборонено виїжджати за кордон. Д-р Фань є експертом в Академії Соціальних Наук Китаю, головного мозкового центру, що знаходиться під контролем китайського уряду. 9 травня о 12.30 д-р. Фань був інформований чиновниками митної безпеки аеропорту Пекіна про те, що «він внесений до списку осіб, яким влада забороняє виїжджати за кордон». Д-р Фань мав єдину мету поїздки до США — потрапити на зустріч з президентом Бушем. Через перешкоди, створені китайською владою, йому також не вдалося потрапити на Китайський Самміт Свободи, який відбувся 2 травня в Інституті Гудзона.

Як показує нова хвиля арештів, зобов‘язання китайського уряду, щодо надання свободи релігії, не виконується, зазначив представник Китайської Асоціації Допомоги, преподобний Боб Фе. Він повідомив, що КАП постійно переконує уряд Китаю звільнити всіх заарештованих пасторів.

The Epoch Times (Великая Эпоха)

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...