Понеділок, Чер 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Журналіст добивається розкриття фактів корупції

Середа, 31 травня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Жителі міста Лунхуей сперечаються з міліціонером. Фото: Велика Епоха
Ян Сяоцін, журналіст видання «China Industrial Economy News» (China Chanjing News), був звинувачений в шантажі і здирстві.

Це відбулося після того, як були опубліковані його повідомлення про розслідування фактів корупції серед місцевих чиновників в місті Лунхуей провінції Хунань. 16 травня суд міста Лунхуей був скликаний, щоб розслідувати цей випадок, але вирок буде ухвалений іншого дня. Сотні жителів зібралися перед будівлею суду, щоб підтримати Яна.

Ян написав декілька викривальних статей, які розкривали незаконні дії чиновників, що намагалися привласнити державну власність, і потім під приводом реформ продати за низькою ціною.

Місцеві чиновники були розгнівані і стали тиснути, щоб зупинити написання ще більшої кількості статей. Вони використовували залякування і навіть намагалися його вбити. Врешті-решт, його заарештували, звинувативши в здирстві.

Захищав Ян Сяоціна адвокат Чжан Сіншу. Ян Сяоцін також доводив свою невинність. Чжан наводив аргументи, виходячи із закону і використовуючи факти і докази; це було розумніше і переконливо, ніж використання скарг.

Чжан вважає, що по законах Ян невинний, оскільки докази його провини і звинувачення були неясними. Базуючись на розумінні презумпції невинності Кримінального права, він обережно намагався направити слухання в потрібне русло.

Гун Цзе, дружина Яна, сказала: "Суд почався о 8.30 ранку з перервою на дві години і закінчився о 19 годині вечора.

- «Я думала, що він міг бути визнаний винним на попередньому суді, оскільки суддя сказав мені вчора, що Ян Сяоцін винен. Хоча це був відкритий суд, на ньому були присутні всього 60 чоловік, і більшість з них були замішані в цій справі. Сотні людей вимагали своєї присутності на суді. Навіть наша сім'я отримала тільки декілька місць.»

Жителі міста Лунхуей були дуже стурбовані цією справою. Сотні людей прийшли підтримати Ян Сяоціна, але їм не дозволили бути свідками на суді, що привело до фізичних конфліктів поза будівлею суду між присутніми і чиновниками.

За повідомленнями, коли міліція супроводжувала Яна до суду і забирала його з будівлі, жителі міста кричали йому: "Ми підтримуємо тебе, викриваючи корумпованих чиновників, ти хороша людина."

16 травня в місті Лунхуей провінції Хунань відбувся суд у справі Ян Сяоціна. Сотні жителів міста Лунхуей стоять поза будівлею на підтримку Яна. Міліція відбирала камери, але завдяки безлічі людей, фотографії цієї події змогли з'явитися. Фото: Велика Епоха
Гун Цзе сказала: "Всі вони прийшли за власним бажанням, вони навіть не знають один одного. Вони приїжджали на автобусах, автобус за автобусом. Деякі з них приїхали з інших міст. І мене це дійсно чіпало".

За словами Гун Цзе, Ян Сяоцин, здавалося, знаходився в хорошому місці. Його неодноразово допитували протягом декількох днів, і він був дуже стомленим. Він дуже короткозорий, але його окуляри були відібрані.

Він не міг чітко бачити. Деякі письмові свідчення не були написані ним самим, але йому було сказано, щоб він підписав їх. Начальник міліційної ділянки (Не Чуанлі) і заступник (Сяо Чжаожун) говорили йому: "Якщо ти зізнаєшся і зробиш те, що ми скажемо, вибачишся перед Ян Цзяньсінем, то справа буде закрита. Інакше ти будеш засуджений до трьох років трудового табору".

Лі Цзянь з організації «Об'єднання захисту прав громадян» опублікував в інтернеті дві заяви. Він не ставився оптимістично до цієї справи і вважав, що суд не повинен був проходити в місті Лунхуей.

Із повідомлень було відомо, що про цей випадок були документи більш ніж на двісті сторінок, але адвокат мав на руках тільки половину документів, інша половина документів була відсутня. Тому адвокат не міг зробити остаточний висновок з цієї справи. Крім того, вказівки на досьє також були відсутні. "Схоже, що суд прагне щось приховати", - сказав Лі.

Лі Цзянь додав: "На суді не було ніяких свідків. Всіх свідків, чия присутність була потрібна на суді, прибрали. Суд просто сказав, що вони не були про це проінформовані. Як можна бути впевненим, що процедури в суді протікатимуть законним ходом?

Суд повинен нести відповідальність за те, щоб надати адвокатові всі документи цієї справи, у тому числі і докази, пред'явлені обвинувачем".

Коли його запитали, коли буде ухвалений вирок, адвокат Чжан сказав: "Через чотири-п'ять днів після проведення суду, буде ухвалений попередній вирок. Я чекаю його на початку червня.

Коли його запитали, чи буде Ян апелювати, якщо він буде визнаний винним, Чжан сказав, що його відношення до цієї справи безумовне: він, звичайно, апелюватиме. "Щодо цього не сумнівайтеся", сказав він.

При обговоренні нещодавніх випадків підпалів житла, затримань і вироків багатьох журналістів, Лі Цзянь сказав, що на журналістів чинять тиск, коли хтось бажає приховати щось або уникнути проблем. Він вважає, що це не зовсім звичайне явище. "Якщо ці речі продовжуватимуться, то це зруйнує соціальну гармонію і не вирішить проблеми в суспільстві", сказав він.

The Epoch Times (Велика Епоха)

 

 

 

 

Comments   

загрузка...