• 57 китайських інтелектуалів і активістів закликали до звільнення правозахисника Ху Цзя

  • Вівторок, 8 січня 2008 року
 
Десятки китайських інтелектуалів і активістів виступили 7 січня із закликом до звільнення відомого правозахисника Ху Цзя, арештованого у звинуваченні в спробі скинення уряду, повідомляє Phayul.com з посиланням на DPA.

Імена 57 письменників, адвокатів і цивільних активістів поміщено під відкритим листом, в якому мовиться, що Ху Цзя був звинувачений у спробі скинення уряду за дії, які знаходяться під захистом конституції КНР.

Серед імен, прикладених до тексту листа, поширеного групою China Human Rights Defenders (CHRD), значаться письменник Лю Сяобо і активіст демократичного руху Чень Чжімін (Chen Ziming). Лист закликає правлячу компартію Китаю напередодні Олімпійських ігор в Пекіні поліпшити ситуацію з правами людини в Китаї.

У ньому також міститься заклик до уряду дозволити побачення з Ху Цзя його адвокатам і членам сім'ї, припинити постійне спостереження і домагання до його дружини та інших родичів. Активісти, які підписали листа, просять світову спільноту чинити більший тиск на Китай, щоб добитися позитивних змін у сфері прав людини.

34-річний Ху Цзя добре відомий своїми виступами в захист прав осіб, що живуть з ВІЛ/СНІД в Китаї. Йому неодноразово присуджувалися за цю роботу міжнародні премії.  Як стало відомо CHRD, 27 грудня близько 3 години дня 20 міліціонерів вторглися в будинок Ху Цзя і його дружини Чжен Цзінянь.

Відрізавши дружину з місячною дитиною, а також її бабусю, що знаходилася в гостях, від телефону і виходу в Інтернет, і забравши їхні мобільні, міліціонери відвели Ху Цзя. Офіцери, які залишилися в будинку, пред'явили ордер на арешт Ху Цзя у звинуваченні в «спробі скинення державної влади». Його місцезнаходження залишається невідомим.

Ху Цзя і його дружина знаходилися під домашнім наглядом (jianshi juzhu) в районному відділі національної безпеки (гуо бао) Пекінського управління громадської безпеки з 18 травня 2007 року. Їм не були пред'явлені які-небудь підстави для застосування цього заходу на такий тривалий термін. 10 листопада Ху Цзя був побитий офіцерами міліції, що намагалися перешкодити йому відвідати дружину в лікарні.

Нагляд за місцем проживання був введений після повернення подружжя з поїздки до Гонконгу, коли вони мали намір виршитиу до Європи для просування свого документального фільму «В'язні міста свободи». Перед цим, з 28 березня 2006 року до 26 лютого 2007 року, подружжя також довгий час знаходилося без пред'явлення законних на те підстав під наглядом за місцем проживання. У лютому-березні 2006 року Ху Цзя «зник» на 41 день: як з'ясувалося пізніше, він знаходився під арештом в підвалі пекінської міліції.

Організація, що базується в Парижі, «Репортери без кордонів» також виступила з серйозним засудженням арешту Ху Цзя, відзначивши, що уряд Китаю «скористався тим, що увага міжнародної громадськості зосереджена на Пакистані, щоб заарештувати одного з найвпливовіших представників мирного руху за свободу слова в Китаї». «Репортери без кордонів» закликають міжнародне співтовариство виступити в захист Ху Цзя, «щоб він не став ще однією жертвою передолімпійських репресій в Китаї».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...